Teksas przeznaczy 20 mln dolarów na program ochrony życia

/Teksas przeznaczy 20 mln dolarów na program ochrony życia

Teksas przeznaczy 20 mln dolarów na program ochrony życia

The Daily Signal poinformował, że Teksas przeznaczy 20 mln dolarów na program ochrony życia na lata 2018-2019, który będzie oferował alternatywę dla aborcji i świadczył pomocowe usługi dla nowych rodziców.

 

Program „Alternatives to Abortion” (Alternatywy dla aborcji) zapewni kobietom  w ciąży udział w grupach wsparcia i całym rodzinom możliwość skorzystania z takich usług, jak opieka społeczna, opieka nad dziećmi, transport czy zakwaterowanie. W ramach programu uczestnicy będą mogli otrzymać wiedzę i nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem, który może pojawić się w związku z opieką i wychowywaniem małego człowieka. Program obejmie ponadto zajęcia rozwijające życiowe umiejętności, jak np. planowanie domowego budżetu.

 

Zgodnie z tym, co powiedziała komisja „Texas Health and Human Services Commission” , odpowiedzialna za nadzorowanie programu „Alternatives to Abortion”, nowe fundusze zostaną przeznaczone nie tylko dla noworodków, lecz także dla dzieci w wieku do 3 lat. Program obejmie również szkolenia zawodowe, aby zwiększyć samodzielność  korzystających z usług i zminimalizować ryzyko uzależnienia od programów zdrowotnych przez całe życie.

 

Źródło: dailysignal.com

By | 2017-11-23T15:16:34+01:00 czwartek, 23 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail