Bieg dla Życia 2017

/Bieg dla Życia 2017

Bieg dla Życia 2017

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” – te słowa encykliki Evangelium vitae (Jana Pawła II) jako motto będą towarzyszyć uczestnikom tegorocznej edycji Biegu dla Życia, który odbędzie się 9 grudnia 2017 r. o godzinie 11.00. Uczestnicy rozpoczną bieg w Jarosławiu, a zakończą w Przemyślu.

 

„Najważniejszym celem jest świadectwo miłości do życia. Taki był mój zamysł na początku i taki jest obecnie” – mówi ks. Michał Kozak, pomysłodawca inicjatywy. „Kiedy kilka lat temu zaczęło się moje bieganie, z czasem pojawiła się także chęć nadania mu jakiegoś głębszego sensu. I tak w 2016 roku zrodziła się myśl, aby pobiec dla życia” – tłumaczy. Pierwszy bieg o nazwie Sztafeta dla życia miał miejsce w 2016 roku, 8 grudnia wystartowało ze świadectwem 20 biegaczy, w tym dwóch duchownych.

 

Trasa tegorocznego biegu będzie przebiegać przez miejscowości: Jarosław – Szówsko – Sobiecin – Surochów – Wietlin – Łazy – Radymno – Święte – Sośnica – Niziny – Walawa – Wyszatyce – Bolestraszyce – Żurawica – Buszkowice – Przemyśl (ok. 53 km).

 

Organizator zapewnia powrót z Przemyśla do Opactwa po wspólnej modlitwie. Bieg odbędzie się z flagami Obrońców Życia, które będą przygotowane przez organizatora. Dla każdego uczestnika przygotowany będzie medal pamiątkowy, a w zależności od liczby uczestników i możliwości finansowych także tematyczna koszulka.

 

Zgłoszenia odbywają się przez stronę internetową biegdlazycia.wordpress.com

 

Źródło i fot.: www.pro-life.pl oraz biegdlazycia.wordpress.com

By | 2017-11-23T15:16:21+01:00 czwartek, 23 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail