Rosja: w noworocznej operze obrona życia nienarodzonych

/Rosja: w noworocznej operze obrona życia nienarodzonych

Rosja: w noworocznej operze obrona życia nienarodzonych

Apel o ochronę życia dzieci nienarodzonych znalazł się w programie nadanym w noworoczną noc przez rosyjski kanał telewizyjny „Car-Grad” – „Królewski Gród”. Była to adaptacja opery Aleksandra Dargomyżskiego „Rusałka”.

 

Pełniący jednocześnie funkcję dyrektora organizacji „Razem zachowamy życie” producent opery Leonid Sewastianow powiedział, że ludzie świętując radośnie powinni pamiętać o prawach istot najbardziej bezbronnych. Sewastianow przytoczył statystyki, według których najwięcej dzieci poczyna się w Rosji właśnie w noc Nowego Roku. Zaapelował do przyszłych mam i ojców o uszanowanie prawa ich dzieci do życia.

 

Wykonawczyni głównej roli śpiewaczka Swietłana Kasjan z dumą oznajmiła, że jej głos poświęcił Papież Franciszek i prosił ją, aby odtąd śpiewała jedynie na chwałę Boga w obronie dzieci w łonach matek. Prośbę Ojca Świętego spełnia grając w operze rolę matki, która rozeszła się z mężem będąc w ciąży i mimo bardzo trudnej sytuacji życiowej zdecydowała się na urodzenie dziecka. Po dwunastu latach syn doprowadził do pojednania rozwiedzionych rodziców. Swietłana Kasjan podkreśliła, że społeczeństwo nie powinno manipulować kobietami i nakłaniać ich do aborcji.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2017-01-09T11:16:25+01:00 poniedziałek, 09 stycznia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook