Rosja: prawosławne inicjatywy antyaborcyjne

/Rosja: prawosławne inicjatywy antyaborcyjne

Rosja: prawosławne inicjatywy antyaborcyjne

W Rosji trwają akcje przeciw aborcji. Z inicjatywą konkursu dla najbardziej zaangażowanych działaczy występujących przeciw zabijaniu poczętego życia wystąpiła Fundacja św. Andrzeja Pierwszego Powołanego Apostoła. Natomiast prawosławna diecezja kałaczowska zorganizowała modlitewny marsz na rzecz życia w miejscowości Wołżskij koło Wołgogradu.

 

Dla 13 laureatów konkursu ogłoszonego przez Fundację św. Andrzeja Pierwszego Powołanego Apostoła przewidziano do podziału nagrodę wysokości 1 mln rubli. Otrzymają ją najbardziej twórczy i zaangażowani w profilaktykę antyaborcyjną działacze prawosławni w Rosji. Do konkursu zaproszeni zostali pracownicy państwowych, municypalnych i społecznych placówek medycznych. Wezmą w nim udział położnicy, ginekolodzy, psycholodzy i asystenci społeczni.

 

Z inną inicjatywą antyaborcyjną wystąpiła prawosławna diecezja kałaczowska, która, wzorując się na Narodzie Wybranym okrążającym Jerycho, zorganizowała modlitewno-pokutną procesję, okrążając z czterech stron miejscowość Wołżskij koło Wołgogradu. Cel procesji  z ikoną Matki Bożej Zwycięskiej to pokuta za zabijanie nienarodzonych, pijaństwo, cudzołóstwo i chciwość oraz modlitwa o zachowanie mieszkańców diecezji od tych grzechów.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2017-04-06T14:24:20+02:00 czwartek, 06 kwietnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail