Rosja zakaże surogacji? 

/Rosja zakaże surogacji? 

Rosja zakaże surogacji? 

Rosyjski senator, Anton Belyakov, zaproponował wprowadzenie w Rosji zakazu surogacji. Według niego obecne przepisy zbyt słabo chronią matki zastępcze, a proces przez który muszą przejść, może okazać się szkodliwy dla dzieci urodzonych w wyniku tych praktyk. 

 

Anton Belyakov wyraził ubolewanie nad tym, że Rosja stała się międzynarodowym ośrodkiem turystyki związanej z macierzyństwem zastępczym. Istniejące w tej materii przepisy są niewystarczające. Kontrakty są zbyt “słabe” – nieregulowane są przykładowo procedury adopcyjne dla rodziców “zamawiających” dziecko, co w rezultacie prowadzi czasem do tego, że rodząca dziecko matka życzy sobie za nie okupu.

 

Senator odniósł się także do silnych więzi, które tworzą się między matką a dzieckiem w okresie ciąży. Za wprowadzeniem zakazu surogacji opowiedziała się już Cerkwiew Prawosławna w tym kraju.

 

Projekt ustawy został jednak skrytykowany przez personel medyczny, który uważa, że taki zakaz “może prowadzić do katastrofy społecznej”.

 

Władze Rosji już w 2014 roku próbowały ograniczyć zjawisko surogacji, jednak projekt ustawy nigdy nie został rozpatrzony przez parlament.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-04-12T10:00:19+02:00 środa, 12 kwietnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail