W Rosji maleje liczba aborcji

by

Przeprowadzone w Rosji statystyki pokazują, że w ostatnich latach liczba aborcji w tym kraju zmalała o 24,5%. Minister Zdrowia Weronika Skworcowa podkreśliła, że było to możliwe dzięki prowadzeniu poradnictwa dla kobiet w ciąży.

 

W ostatnich pięciu latach liczba aborcji w Rosji obniżyła się aż o jedną czwartą. Prowadzenie poradnictwa, zorganizowanie tzw. poradni „przedaborcyjnych” w gabinetach ginekologicznych i oddziałach położniczych spowodowało w ciągu poprzedniego roku zmniejszenie liczby aborcji o 8%.

 

„Wcześniej niejednokrotnie przeciw aborcjom, i to opłacanym z budżetu państwa, występował w Dumie Państwowej i Radzie Federacji zaniepokojony sytuacją demograficzną Rosji patriarcha Cyryl. Wspierali go również inni hierarchowie prawosławni, przeciwni sprowadzaniu aborcji do indywidualnej decyzji matki jako jej sprawy prywatnej. Podkreślali oni, że nie jest sprawą prywatną matki, kiedy zabija się niewinne, nie mogące się bronić dziecko, naruszając tym samym jego prawo do życia” (za: Radio Watykańskie).

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook