Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

/Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

W 22 krajach rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W Polsce czynny udział w jego obchodach bierze 20 miast. W ramach Tygodnia Małżeństwa organizowane są w nich wydarzenia mające na celu wspomaganie małżonków w budowaniu trwałej i bliskiej więzi dającej poczucie bezpieczeństwa i szczęścia we współczesnym świecie.

Cykl takich wydarzeń organizowany jest m.in. po raz piąty w Jastarni i Kuźnicy.

Dla uczestników przygotowano m.in. spektakl mówiący o tworzeniu się wspólnoty młodego małżeństwa, marszobieg małżeński czy warsztaty psychologiczne. Nie zabraknie też wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

O tym, co przyświeca organizacji tych wydarzeń i na czym podczas nich się skupia, mówi Ewa Kohnke, koordynator Tygodnia Małżeństwa w Jastarni.

– W tym Tygodniu Małżeństwa staramy się skupić na rzeczach pięknych i dobrych, staramy się, ażeby wzbudziła się chęć odnowienia związku, jeżeli on już jakoś przygasł czy osiadł. Zaproszone są do tego małżeństwa i te z krótkim stażem, i te z długim. Zawsze 7 lutego rozpoczynamy to w ten sposób, że jest Msza święta w kościele rozpoczynająca Tydzień Małżeństwa, a potem dzieją się przez cały tydzień różne wydarzenia, które mają w jakiś sposób zaktywizować małżonków, żeby uczestniczyli w tym razem – tłumaczy Ewa Kohnke.

Tydzień Małżeństwa odbywa się w 22 krajach. W Polsce zainicjował go w 2015 roku Odział Gdański Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Obecnie jego organizatorem i mentorem jest Fundacja Tydzień Małżeństwa.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-02-09T07:23:00+01:00 niedziela, 09 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook