Ruszył projekt „Mama nie jest sama”

by

„Sytuacje kryzysowe nigdy nie są dobrym momentem na podejmowanie życiowych decyzji. Kobieta w ciąży lub z małym dzieckiem zawsze powinna być otoczona szczególną opieką” – czytamy na stronie nowego projektu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców „Mama nie jest sama”, który ruszył nie dawno w odpowiedzi na potrzebę stworzenia miejsca, w którym matka w trudnej sytuacji życiowej będzie mogła znaleźć niezbędne informacje na temat możliwości pomocowych dla niej, jej dziecka oraz rodziny.

 

W Polsce nadal brakuje powszechnie dostępnego źródła informacji o różnych formach pomocy dla kobiet w ciąży i młodych matek. Z tego powodu wiele mam nie może uzyskać potrzebnego wsparcia lub otrzymuje je zbyt późno – informują inicjatorzy projektu. Fundacja Rzecznik Praw Rodziców od wielu miesięcy przygotowuje kompleksowy system informacji pomocowej dla matek w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej np.: chorobą dziecka w okresie prenatalnym, brakiem środków do życia, brakiem mieszkania czy chorobą mamy w ciąży.

 

Projekt „Mama nie jest sama” to portal internetowy dla mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i osób, które chcą im pomóc; telefon informacyjno-pomocowy; kampania informacyjna o formach wsparcia dla mam potrzebujących pomocy oraz Anioł Stróż Mamy, czyli nasz wolontariusz udzielający indywidualnego wsparcia potrzebującej mamie i jej dziecku.

 

Więcej informacji: mamaniejestsama.pl

You may also like

Facebook