Ruszyła kolejna inicjatywa modlitewna „40 Dni dla Życia”

/Ruszyła kolejna inicjatywa modlitewna „40 Dni dla Życia”

Ruszyła kolejna inicjatywa modlitewna „40 Dni dla Życia”

„40 Dni dla Życia” to ogólnoświatowa kampania, w której ludzie dają świadectwo i modlą się przed klinikami aborcyjnymi i nie tylko w intencji nienarodzonych dzieci i ich rodziców. Wczoraj w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się jej kolejna, wielkopostna edycja akcji.

 

Jak dotąd jest to największa inicjatywa tego typu na świcie – podaje organizacja „Society for the Protection of Unborn Children” (SPUC). Od czasu pierwszej kampanii w 2004 roku, która miała miejsce w Teksasie, szacuje się, że od aborcji uratowanych zostało 13 998 osób, 170 pracowników przeprowadzających lub asystujących przy aborcjach doświadczyło nawrócenia i porzuciło pracę, a 94 centra aborcyjne zostały zamknięte (zawsze od razu po 40 dniach modlitwy).

 

W tym roku w Wielkiej Brytanii akcje modlitewne „40 Dni dla Życia” prowadzone są w 12 lokalizacjach. John Edwards, przewodniczący oddziału SPUC Nottingham, który prowadzi lokalną akcję, powiedział: „«40 Dni dla Życia» jest czuwaniem modlitewnym, a nie protestem. Modlimy się za nienarodzone dzieci i ich matki, które również są poszkodowane przez aborcję. Jeżeli ktoś do nas podchodzi, rozmawiamy z nim i możemy skierować do miejsc, w których otrzymają wsparcie pomagające im zachować dziecko, jeśli tego tylko chcą. Wielu kobietom w całym kraju pomogły tego rodzaju czuwania”.

 

Źródło: www.spuc.org.uk

By | 2018-02-15T16:10:27+01:00 czwartek, 15 lutego 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail