Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”

/Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”

Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”

31 sierpnia br. Marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Od tego dnia przez 3 miesiące będą zbierane podpisy pod projektem ustawy eliminującej z obowiązującej dziś ustawy możliwość zabijania nienarodzonych dzieci podejrzanych o upośledzenie lub chorobę.

 

Projekt zakłada wykreślenie z ustawy zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

„Na podstawie danych z 2015 r., 1000 aborcji spośród 1044 wykonanych w Polsce, czyli 96%, zostało przeprowadzonych ze względu na podejrzenie choroby bądź niepełnosprawności. Podobne liczby występowały we wcześniejszych latach. W 2013 – 718 dzieci poddanych zostało aborcji z powodu choroby lub niepełnosprawności, w 2014 r. – 921. Te dane pokazują też niepokojącą tendencję, że aborcji wykonuje się coraz więcej” – zaznacza Magdalena Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska.

 

Projekt ustawodawczy wsparł między innym polski Kościół oraz Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka One of Us, która skupia blisko 40 organizacji pro-life z prawie 20 krajów Starego Kontynentu. Jego pomysłodawcami są Fundacja „Życie i Rodzina” oraz CitizenGO Polska.

 

„Podpisów trzeba zebrać 100 tys., ale jak zapewnia Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, zbiórka nie skończy się wraz z osiągnięciem tej liczby. – Optymalnie było zebrać milion podpisów. To jest realne, ale nie mamy gwarancji, że tak się stanie. Żaden podpis nie zbierze się sam, bez zaangażowania konkretnych ludzi” – podkreśliła Magdalena Kaliszuk dla KAI.

 

Projekt ustawy oraz kartę do zbierania podpisów można pobrać tu: #ZatrzymajAborcje . Podpisy należy odesłać najpóźniej do dnia 20 listopada br. na adres:

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję
ul. Ogrodowa 28/30 lok. 104
00-896 Warszawa

 

Pełny wywiad z Magdaleną Kaliszuk: ekai.pl

 

Fot. zycierodzina.pl

By | 2017-11-06T11:19:34+01:00 piątek, 01 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook