Środek odwracający aborcję chemiczną uratował już setki dzieci

/Środek odwracający aborcję chemiczną uratował już setki dzieci

Środek odwracający aborcję chemiczną uratował już setki dzieci

Lekarz z Północnej Karoliny (USA) wraz ze swoim zespołem opracował środek, który może odwrócić skutki chemicznej aborcji. Oferuje go kobietom, które żałują decyzji o zabiciu swojego nienarodzonego dziecka poprzez zażycie pigułki RU 486. Specjalny środek – tzw. Emergency Abortion Pill Reversal Kit uratował już życie setek dzieci.

 

Dr Harrison opowiada, że to dla niego ważne widzieć, jak możliwość odwrócenia skutków decyzji o aborcji, umacnia i podnosi kobiety. Matki, które zwracały się do niego o pomoc, były w krytycznej sytuacji, nie widząc już żadnej nadziei. Jedną z nich była Autumn Barnes. Kobieta znalazła się w niespodziewanej ciąży z drugim dzieckiem. Opowiada, że była przerażona i dlatego zdecydowała się na pigułkę poronną. Natychmiast po przyjęciu tabletki, zaczęła tego żałować. „Przez moją głowę przebiegła myśl: właśnie zabiłam swoje dziecko. Mam w domu małą dziewczynkę, jak to wytłumaczyć, że właśnie odebrałam życie niewinnemu dziecku?” – wyznała. Kobieta po zastosowaniu środka urodziła zdrowego chłopca.

 

Kobiety decydujące się na aborcję chemiczną, dostają dwie pigułki, które mają zażyć w odstępie trzech dni. Pierwsza – mifepriston – blokuje progesteron, który nie dociera do rosnącego dziecka, pozbawiając go składników odżywczych potrzebnych do przeżycia. Druga – misoprostol – wywołuje skurcze macicy i wydalenie martwego dziecka, które kobieta rodzi w domu. Zespół zajmujący się środkiem odwracającym aborcję, odkrył, że jeżeli krótko po zażyciu pierwszej pigułki poda się kobiecie dużą dawkę progesteronu, można zastąpić działanie blokerów i uratować dziecko.

 

Program środka odwracającego aborcję ma sieć prawie 300 lekarzy na całym świecie, gotowych pomagać kobietom, które zadzwonią na specjalną linię 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Numer i wszelkie informacje można znaleźć na specjalnej stronie AbortionPillReversal.com

 

Źródło: thefederalist.com, glosdlazycia.pl

By | 2017-09-01T13:21:44+02:00 piątek, 01 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail