„Tandemowe in vitro”

/„Tandemowe in vitro”

„Tandemowe in vitro”

Niektóre kliniki przeprowadzające procedurę zapłodnienia in vitro zaczęły oferować starszym kobietom nową usługę, tzw. tandemowe in vitro (ang. Tandem IVF).

 

W wielu krajach ta metoda jest zakazana, jednak tam, gdzie prawo nie reguluje dostatecznie zasad przeprowadzania procedur zapłodnienia in vitro, część klinik rozszerzyła ofertę świadczonych usług o tandemowe in vitro. Procedurę tę przeprowadza się między innymi w Hiszpanii, Grecji, Meksyku i Indiach.

 

Gdy kobieta po 40. roku życia przychodzi do lekarza, by poddać się procedurze sztucznego zapłodnienia, zwykle proponuje się jej najpierw utworzenie zarodków z jej własnych komórek jajowych, a jeżeli to się nie powiedzie – z komórek dawczyni. Kliniki oferujące tandemowe in vitro mogą zaproponować kobiecie znacznie tańsze rozwiązanie – połączenie tych dwóch rozwiązań. Do macicy kobiety wszczepia się jednocześnie embriony utworzone z jej komórek jajowych oraz utworzone z komórek pochodzących od młodszej dawczyni.

 

W niektórych klinikach oferowane są dodatkowe usługi w połączeniu z tandemowym in vitro: „odmładzanie” komórek jajowych kobiety poprzez wstrzykiwanie pobranych z nich jąder komórkowych do enukleowanych (pozbawionych jądra) komórek jajowych dawczyni oraz redukcję embrionów (selektywną aborcję) w 11. lub 12. tygodniu ciąży. Kiedy w łonie matki rozwija się więcej embrionów – eliminuje się te powstałe z komórek dawczyni.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2017-09-01T13:21:25+02:00 piątek, 01 września 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail