Sąd rodzinny zdecydował o wydaniu rodzinie niemowlęcia pozostawionego w oknie życia

/Sąd rodzinny zdecydował o wydaniu rodzinie niemowlęcia pozostawionego w oknie życia

Sąd rodzinny zdecydował o wydaniu rodzinie niemowlęcia pozostawionego w oknie życia

Sąd rodzinny zdecydował, że dziecko, które w poniedziałek matka pozostawiła w Oknie Życia, wraca do rodzinnego domu – powiedział w środę Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie.
14 czerwca alarm na parterze Domu Samotnej Matki w Koszalinie przywołał opiekunki okna, siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, do okna życia. Siostry znalazły w nim półtoramiesięczną dziewczynkę. Po wstępnych badaniach oceniona jako zdrowa, trafiła pod opiekę tymczasowej rodziny zastępczej. Nazajutrz, 15 czerwca, po córkę zgłosił się ojciec. Sprawą zajął się sąd rodzinny.

„Z ustaleń sądu wynikało, że oddanie dziecka do Okna Życia było wyłączną i nie do końca przemyślaną decyzją jego matki. Nie wiedział o niej ojciec dziewczynki. Sąd zlecił sporządzenie kuratorowi wywiadu środowiskowego i po jego uzyskaniu w środę podjął decyzję, że dziecko wraca do domu rodzinnego” – powiedział Sławomir Przykucki.

Dodał, że sąd wziął pod uwagę to, że rodzina może liczyć na wsparcie bliskich.

„Istotne jest to, by podobna sytuacja już się nie wydarzyła. Dla sądu najważniejsze było dobro dziecka” – mówił rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Zaznaczył, że tego typu decyzje sąd wydaje w trybie natychmiastowej wykonalności.

Do tej pory opiekunki koszalińskiego okna życia znalazły w nim dwoje dzieci – w styczniu 2016 roku pozostawiono tu chłopca, a w czerwcu 2018 – dziewczynkę. Noworodki trafiły do adopcji.

Źródło: PAP
By | 2021-06-17T09:12:25+02:00 czwartek, 17 czerwca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook