Sejm: konferencja o encyklice „Laudato si’

by

W Sejmie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa zatytułowana „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato si’”. Jej gościem był prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, a jego współorganizatorem było ministerstwo środowiska.

 

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary tłumaczył, że kiedy Papież Franciszek mówi o „nawróceniu ekologicznym”, ma na myśli działanie sprzyjające spotkaniu z Chrystusem. „Nie chodzi tutaj o teoretyczne rozważania z jakimiś odnośnikami praktycznymi – powiedział gość z Watykanu. – Papież nie jest usatysfakcjonowany jakąś poprawą marginalną, w szczegółach, wskazuje natomiast na głębokie nawrócenie, ponieważ patrzy na to, jak pogarsza się ogólna sytuacja, co nie pozwala na żadne wykręty” – mówił kard. Müller.

 

Szef watykańskiej dykasterii wzywał, by uświadomić sobie, że mieszkamy w tym samym domu, który otrzymaliśmy od Boga, i że jesteśmy dziećmi tego samego Stwórcy, który jest naszym Ojcem.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook