Selekcja ludzkich embrionów przy użyciu specjalnej aplikacji

/Selekcja ludzkich embrionów przy użyciu specjalnej aplikacji

Selekcja ludzkich embrionów przy użyciu specjalnej aplikacji

Nowa australijska firma Life Whisperer opracowała metodę selekcji ludzkich embrionów przed implantacją opartą na głębokim uczeniu (uczenie maszynowe mające na celu tworzenie sztucznych sieci neuronowych) i sztucznej inteligencji. Celem firmy jest zaproponowanie dostępnej w chmurze aplikacji dla klinik przeprowadzających procedurę zapłodnienia in vitro do selekcjonowania zarodków przed implantacją.

 

Lekarze Don i Michelle Perugini opracowali tę metodę, ponieważ uważają, że współczynniki skuteczności IVF są obecnie zbyt ograniczone, a selekcja preimplantacyjna w zbyt dużym stopniu zależy od oka embriologa. Ich zdaniem „sztuczna inteligencja mogłaby się lepiej sprawdzić niż klinicyści w selekcji najlepiej rozwijających się embrionów”.

 

Wstępna umowa handlowa z kliniką płodności umożliwiła im dostęp do „tysięcy obrazów embrionów wykorzystywanych do szkolenia i sprawdzania technik obrazowania”. W ten sposób opracowali algorytmy zdolne do identyfikacji „kluczowych cech embrionów”, które wskazują na „żywotność”. „System rozpoznaje zarejestrowane wyniki w tych embrionach, identyfikuje nowe cechy charakterystyczne i klasyfikuje je do odpowiedniego modelu selekcji” – wyjaśnia dr Perugini.

 

Life Whisperer ostatecznie chce  sprzedawać swoją technologię klinikom przeprowadzającym procedurę sztucznego zapłonienia  w formie aplikacji w chmurze, która zapewniłaby natychmiastową diagnozę w oparciu o sprawdzony i zatwierdzony model . Firma rozważa także wykorzystywanie tej technologii do innych zastosowań diagnostycznych.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-09-29T08:20:19+02:00 czwartek, 28 września 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook