Siostry szarytki z Chełmna zarażone koronawirusem. Potrzebują modlitwy

/Siostry szarytki z Chełmna zarażone koronawirusem. Potrzebują modlitwy

Siostry szarytki z Chełmna zarażone koronawirusem. Potrzebują modlitwy

Biskup toruński Wiesław Śmigiel wezwał wiernych, by udzielić modlitewnego wsparcia dla sióstr szarytek z Chełmna i ich podopiecznych. W klasztorze i placówkach prowadzonych przez siostry zakażonych jest koronawirusem ponad 40 osób.

Jeszcze niedawno Siostry Miłosierdzia z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej, znane jako szarytki z Chełmna, same pomagały chorym. Niestety w trakcie niesienia tej pomocy siostry również zostały zarażone koronawirusem.W tej chwili w klasztorze i placówkach prowadzonych w Chełmnie przez siostry chorych jest ponad 40 osób: sióstr i pracowników świeckich. Część osób przebywa w izolatorium w Ciechocinku, a część w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu.

Siostry prowadzą Dom Opieki Społecznej oraz ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci, wydają żywność bezdomnym i ubogim. Na skutek epidemii COVID-19 placówka objęta jest kwarantanną, a wszystkim siostrom, pracownikom i podopiecznym przeprowadzono testy na obecność wirusa. Na szczęście u wszystkich podopiecznych wyniki testów są negatywne.

Biskup toruński Wiesław Śmigiel prosi wszystkich wiernych, by otoczyli tę wyjątkowo trudną sytuację swoją modlitwą:

Módlmy się do Jezusa, Króla Miłosierdzia o opiekę nad siostrami, pracownikami świeckimi i ich rodzinami oraz nad podopiecznymi. Niech Maryja, Uzdrowienie chorych, wyprasza łaskę zdrowia i będzie umocnieniem w tym trudnym czasie – zaapelował biskup.

Źródło: KAI
By | 2020-05-02T21:49:54+02:00 czwartek, 30 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook