Skazani uszyli maseczki dla hospicjum

/Skazani uszyli maseczki dla hospicjum

Skazani uszyli maseczki dla hospicjum

Pół tysiąca maseczek uszytych przez skazanych trafiło do katowickiego Hospicjum Cordis

Pod koniec marca katowickie Hospicjum Cordis napisało w internecie prośbę o pomoc i przekazywanie środków ochronnych – rękawiczek, maseczek , kombinezonów. Zareagowali Dyrektorzy dwóch raciborskich placówek – przedsiębiorstwa przywięziennego PPO Rakon oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich.

W przedsiębiorstwie przywięziennym PPO Rakon w Raciborzu zatrudnieni są skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Więźniowie do tej pory szyli głównie odzież roboczą, teraz dziennie szyją nawet 5 tys. sztuk maseczek.

Dawid Żebark, dyrektor przedsiębiorstwa poinformował, że w ramach działalności uruchomiono produkcję maseczek bawełnianych z atestem, które szyją przeszkoleni osadzeni w ramach programu „Praca dla więźniów”. Pół tysiąc sztuk takich maseczek trafiło do hospicjum Cordis w Katowicach.

Również dyrektor raciborskiego zakładu poprawczego, Grzegorz Bulenda  przyznaje, że starą się dzielić z hospicjum tym, co dzięki racjonalnemu wykorzystaniu udało się zgromadzić – płynami do dezynfekcji rąk, dezynfekcji powierzchni i środkami myjącymi.

Hospicjum Cordis to jedno z największych stacjonarnych hospicjów w Europie. Działa od 1990r. opiekując się dziećmi i dorosłymi cierpiącymi na choroby nowotworowe i inne przewlekłe schorzenia.

mjr Justyna Siedlecka, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach
Źródło: naszraciborz.pl
By | 2020-04-14T20:48:34+02:00 wtorek, 14 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook