Spotkanie w Libiążu w ramach inicjatywy „Małżeństwo – projekt na całe życie”

/Spotkanie w Libiążu w ramach inicjatywy „Małżeństwo – projekt na całe życie”

Spotkanie w Libiążu w ramach inicjatywy „Małżeństwo – projekt na całe życie”

W najbliższą niedzielę, 11 marca o godz. 17.15 w parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu odbędzie się kolejne spotkanie rejonowe w ramach obchodów 50. rocznicy powstania encykliki Pawła VI Humanae Vitae oraz powołania do istnienia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej przez ks. kard. Karola Wojtyłę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.15 prelekcją na temat „Chodzi o miłość pełną”, którą wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której przewidziana jest modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

 

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze wspólnotami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

 

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi Piątkami Małżonków w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w Bazylice Mariackiej w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Piknikiem Rodzinnym przed Oknem Papieskim oraz XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

 

Więcej informacji: www.diecezja.pl

 

 

 

 

 

 

 

By | 2018-03-07T20:39:55+01:00 czwartek, 08 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook