Spotkanie w Makowie Podhalańskim – „Jest to wreszcie miłość płodna”

/Spotkanie w Makowie Podhalańskim – „Jest to wreszcie miłość płodna”

Spotkanie w Makowie Podhalańskim – „Jest to wreszcie miłość płodna”

27 maja br. w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Rozpocznie się ono o godz. 16.15 prelekcją na temat „Jest to wreszcie miłość płodna”, którą wygłosi ks. dr hab. Andrzej Muszala. Następnie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

 

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

 

Obok wydarzeń centralnych, o których opowiada plakat, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji. Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem: „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

 

 

Źródło: www.wdr.diecezjakrakow.pl

By | 2018-05-25T11:21:56+02:00 piątek, 25 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook