Spotkanie w Myślenicach – „Odpowiedzialne rodzicielstwo”

/Spotkanie w Myślenicach – „Odpowiedzialne rodzicielstwo”

Spotkanie w Myślenicach – „Odpowiedzialne rodzicielstwo”

3 czerwca br. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Małżeństwo – projekt na całe życie”. Rozpocznie się ono o godz. 17.15 prelekcją na temat „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, którą wygłoszą Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem.

 

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

 

Obok wydarzeń centralnych, o których opowiada plakat, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji. Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem: „Małżeństwo – projekt na całe życie”.

 

Źródło: wdr.diecezjakrakow.pl

By | 2018-06-01T12:01:30+02:00 piątek, 01 czerwca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail