Stanowisko w sprawie braku stanowiska, czyli co jest dla nas najważniejsze

/Stanowisko w sprawie braku stanowiska, czyli co jest dla nas najważniejsze

Stanowisko w sprawie braku stanowiska, czyli co jest dla nas najważniejsze

– Nie jest rolą organizacji związanych z ochroną życia i rodziny wchodzenie do aktywnej polityki ani też odwrotnie – nie należy do zadań polityków bardzo często podejmowana przez nich próba zagospodarowania naszych organizacji poprzez wizerunkowe „sklejenie” nas z sobą – zauważa Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS. Jednocześnie prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny podkreśla, że to, kto zostanie Prezydentem RP, ma olbrzymie znaczenie dla spraw ochrony życia.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Wielu z Was pisało do mnie pytając lub prosząc o jednoznaczne określenie moich preferencji wyborczych. Jednym z najczęściej pojawiających się argumentów za tym, abyśmy zajęli stanowisko w tej sprawie, był ten, że reprezentuję Polską Federację Ruchów Obrony Życia i Rodziny, w której znajduje się wiele zasłużonych organizacji z całej Polski.

Mam nadzieję, że nikogo tym stwierdzeniem nie rozczaruję ani nie zawiodę, ale nie jest rolą organizacji związanych z ochroną życia i rodziny wchodzenie do aktywnej polityki ani też odwrotnie – nie należy do zadań polityków bardzo często podejmowana przez nich próba zagospodarowania naszych organizacji poprzez wizerunkowe „sklejenie” nas z sobą.

To nie jest tak, że się przed zajęciem stanowiska w tej sprawie w jakiś sposób bronię. Szanuję inteligencję naszych czytelników i wydaje mi się, że pewne niedopowiedziane rzeczy i tak są oczywiste. Ale chcę pozostawać osobą, która znajduje się ściśle poza polityką – tak, aby z politykami pracować w sposób wolny i „bez drugiego dna”, bez konieczności tworzenia układów czy zależności. Bo kiedy stałbym się elementem jakiegoś układu politycznego, natychmiast przestałbym być działaczem społecznym, a stałbym się politykiem.

Jest oczywiste, że to kto zostanie Prezydentem RP ma olbrzymie znaczenie dla spraw ochrony życia. Czy Andrzej Duda, gdy zwycięży drugą kadencję i będzie wtedy już walczył „jedynie” o swoje miejsce w historii, odważy się zgłosić Prezydencką Inicjatywę Ustawodawczą o eliminacji aborcji eugenicznej, a nie tylko deklarować, że gdy taka trafi na jego biurko, to ją podpisze? Czy Rafał Trzaskowski, deklarując odbudowę wspólnoty i bycie „prezydentem wszystkich Polaków”, zostanie nim również dla tych najbardziej bezbronnych, jeszcze nienarodzonych, i nie będzie blokował czy przeszkadzał w tworzeniu prawa lepiej chroniącego życie?

My jako Fundacja i Federacja, możemy Państwu złożyć jedną obietnicę, z której należy nas bezwzględnie rozliczać. Będziemy dalej pracować na rzecz ochrony życia, wspierać rodziny w oparciu o trzy mocne filary: pomoc, edukację i modlitwę. A ja lubię przypominać w takich gorących politycznie sytuacjach, że zamierzam być tam, gdzie jestem od lat i nigdy nie zostanę politykiem. Między innymi dlatego, że mamy to szczęście, że moja i Fundacji codzienna praca jest wspierana przez wpłaty naszych darczyńców.

Nie jesteśmy uzależnieni od pieniędzy publicznych czy zachodnich grantów. Utrzymujecie nas tylko Wy i jest w tym coś pięknego i szlachetnego. Każda wpłata 20, 50 czy 100 zł czy inna dowolna darowizna to kolejny miesiąc działania na rzecz ochrony najbardziej bezbronnych. Czy to przez Poradnię Bioetyczną, czy przez Przewodnik Bioetyczny lub portal jedenznas.pl, czy też przez Modlitewnik Nieplanowane. Czy wreszcie przez zakulisową pracę z politykami robimy wszystko, by pewnego dnia życie w końcu zatryumfowało! Dziękujemy, że nam towarzyszycie w tej drodze!

Wszystkiego dobrego!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:48:41+02:00 piątek, 10 lipca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail