„Black Lives Matter” w sprzeczności z nauczaniem kościoła?

/„Black Lives Matter” w sprzeczności z nauczaniem kościoła?

„Black Lives Matter” w sprzeczności z nauczaniem kościoła?

Arcybiskup południowoafrykańskiego Durbanu kard. Wilfrid Napier oskarżył ruch „Black Lives Matter”, rzekomo walczący z rasizmem, o „demontaż” cywilizacji i kultur. Świadczyć o tym ma m.in. stosunek ruchu do Planned Parenthood i przemysłu aborcyjnego.

Według kardynała z RPA ruch „Black Lives Matter” przechwycili ludzie, którzy mają interes w tym, by pozbyć się kluczowych wartości, struktur i instytucji, jakie przez wieki stanowiły fundamenty cywilizacji i kultury. O ich złych intencjach ma świadczyć m.in. przychylność dla przemysłu aborcyjnego.

„Ten sam test odnosi się też do oceny szczerości tych, którzy wyrażają gromkie potępienie wobec przemocy domowej (błędnie zwanej `przemocą na tle płciowym`) w przeciwieństwie do absolutnej ciszy na temat przemocy zadawanej małym dzieciom w łonie matki!” – napisał kardynał na tweeterze.

Rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób podaje, że ponad 15,5 mln aborcji, jakich dokonano w klinikach aborcyjnych w USA, dotyczy Afroamerykanów. Organizacja obrońców życia Illinois Right to Life zauważa, że ta liczba przewyższa łączną liczbę zgonów czarnych ludzi z powodu AIDS, przestępstw z użyciem przemocy, wypadków samochodowych, raka i chorób serca.

Inni duchowni również ostrzegają przed programem „Black Lives Matter”, który według nich stoi w sprzeczności z nauką Kościoła, co wyraża się m.in. w sprzeciwie tej organizacji wobec tradycyjnej rodziny i jej roli w społeczeństwie oraz Bożej wizji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Źródło: www.gosc.pl

 

By | 2020-07-12T08:10:53+02:00 niedziela, 12 lipca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail