Staś z zespołem Downa czeka na kartki urodzinowe!

/Staś z zespołem Downa czeka na kartki urodzinowe!

Staś z zespołem Downa czeka na kartki urodzinowe!

28 stycznia Staś Pielak będzie obchodził swoje 10 urodziny. Jego mama po raz kolejny prosi, by wysłać do niego kartkę lub obrazek. Chłopiec je uwielbia i ogromnie się cieszy z takich niespodzianek.

Po raz pierwszy pani Aneta Pielak, mama Stasia, poprosiła o kartki urodzinowe dla chłopca 2 lata temu. Apelowała: – Tematyka dowolna: Pokemon, Angry Birds, Minecraft, Król Lew, czy Harry Potter. Proszę Was o pomoc, bo mi już pomysłów na kartki brak. Drukuję, rysuję, wymyślam i wycinam, a jemu ciągle mało. Potrafi przeglądać je godzinami i, co ważne: nie niszczy ich”. Odzew był ogromny.

Staś uczy się w I klasie w Szkole Specjalnej Podstawowej w Garwolinie. Stara się być samodzielny, koleżeński i przede wszystkim pracowity. Brał udział w powiatowej paraolimpiadzie sportowej.

Lubi grać w piłkę, grać w gry planszowe i oglądać filmy. Jego ulubione to „Avengers”, „King Kong”, „Planeta Małp”, „Harry Potter” i oczywiście klasyki Disneya, z „Królem Lwem” i „Pocahontas” na czele. Staś uwielbia również śpiewać. „Zna wszystkie piosenki i kwestie z bajki „Moany”, choć mówi pojedyncze słowa, to stara się powtarzać, mówić i śpiewać po swojemu”. 9-latek godzinami przegląda kartki, obrazki, książki albo gra w coś z rodzicami.

Aby spełnić marzenie chłopca, wystarczy wysłać mu kartkę pod ten adres:

Stacyjna 63/4
08-400 Garwolin, Polska

Źródło: kobieta.wp.pl
By | 2020-01-25T17:19:03+01:00 sobota, 25 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook