Stawać się lepszym tatą – warsztat trenerski dla Grupy Ojców

by

Grupa Ojców – to grupa wsparcia i cykl warsztatów prowadzonych przez Fundację Sto Pociech dla ojców, którzy pragną zadbać o swój rozwój osobisty w kontekście pełnienia roli ojca i męża. Spotkania dają uczestnikom szanse porozmawiania o ojcowskich wyzwaniach i problemach oraz sukcesach w wychowaniu dzieci. W dniach 10-11 i 17-18 czerwca 2016 Fundacja Sto Pociech organizuje warsztat trenerski dla ojców, którzy pragną prowadzić takie grupy.

 

Grupa Ojców to spotkaniowa cykliczna grupa wsparcia i rozwoju skierowana do mężczyzn prowadzona w Fundacji Sto Pociech od 2011 r. W trakcie grupy ojcowie mogą wymieniać doświadczenia dotyczące bieżących ważnych spraw: rodzicielstwa, bycia w związku, relacji z samym sobą. Uczą się jak korzystać z doświadczeń innych uczestników oraz z relacji z ważnymi mężczyznami i swojego ojca. Uczestnicy grupy doświadczają poczucia męskiej wspólnoty i wzajemnego wsparcia – informuje Fundacja Sto Pociech.

 

Organizowany przez fundację warsztat trenerski jest skierowany do mężczyzn, którzy pracują lub uczą się pracować z grupami, interesują się kwestią wspierania ojców w pełnieniu roli rodzicielskiej oraz chcą prowadzić grupy wsparcia i rozwoju dla mężczyzn i ojców. Więcej informacji o szkoleniu: www.stopociech.pl

 

Fundacja prowadzi również warsztaty pt. „Skuteczny tata”, które są okazją do rozmowy o tym, co jest najważniejsze w ojcostwie w kontekście oczekiwań społecznych, poszukiwania  tego, co istotne dla dzieci, a także doskonalenie umiejętności  komunikacyjnych w relacji rodzic-dziecko. Warsztaty dają również szansę podjęcia refleksji nad relacją ze swoim dzieckiem, podjęcia konkretnych narzędzi przydatnych w wychowaniu, a także wymiany doświadczeń w gronie ojców.

 

Źródło: www.stopociech.pl

You may also like

Facebook