Stowarzyszenie „Dwie Kreski” niesie pomoc kobietom w nieplanowanej ciąży

by FUNDACJA JZN
Stowarzyszenie „Dwie Kreski” formalnie istnieje od października 2018 r. Organizacja oferuje wszelką pomoc kobietom w ciąży, poza – o czym jasno informuje – aborcją. „Nie oceniamy, pomagamy” – przekonują członkowie.

Dzięki działaniom wolontariuszy kobiety mają realną alternatywę dla aborcji. Przede wszystkim mogą zadzwonić na ogólnopolski telefon zaufania: 533 112 121. Numer odbierany jest codziennie w godzinach od 18.00 do 23.00. Pomocy można również szukać poprzez mail i czat dostępny na stronie www.dwiekreski.pl.

Stowarzyszenie nie ma charakteru religijnego, gromadzi wielu katolików, ale również osoby innych wyznań i niewierzące. Podejmuje współpracę z szeregiem instytucji, zarówno o charakterze świeckim jak i religijnym.

Wsparcie udzielane jest według potrzeb i konkretnej sytuacji. Takie działanie możliwe jest dzięki gronu kilkuset wolontariuszy działających na terenie całego kraju.

Na jaką pomoc można liczyć? To m.in. zakup żywności, opłata czynszu, wsparcie materialne, pomoc w znalezieniu pracy, a także konsultacje ze specjalistami: porady prawne, pomoc psychologiczna, konsultacje z dietetykiem oraz wsparcie doradcy finansowego przy wychodzeniu z zadłużenia.

Stowarzyszenie cały czas się rozwija i poszukuje wolontariuszy. Działa w Trójmieście, Poznaniu, Warszawie i w Bełchatowie. Powstaje wspólnota wolontariuszy w Krakowie. Planowane jest zawiązywanie kolejnych. Już teraz jednak, gdy zadzwoni ktoś z miejsca, gdzie jeszcze nie ma wspólnoty, stowarzyszenie może znaleźć w swojej bazie liczne grono osób z tego regionu i skorzystać z ich pomoc.

Źródło: KAI

 

You may also like

Facebook