Światowa lekcja szacunku dla życia i prawdziwa służba zdrowia

by FUNDACJA JZN
– Kiedy osoby z personelu medycznego narażają swoje zdrowie i życie, to uświadamiamy sobie, że ich zawód jest niezwykłą służbą dla zdrowia każdego z nas. I uświadamiamy sobie, że prawdziwym i jedynym powołaniem służby zdrowia jest walczyć o życie każdego człowieka, a nigdy by je kończyć, przerywać. By zabijać – zauważa Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS!

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Kolejne dni kwarantanny narodowej mijają, a my jako społeczeństwo ciągle uczymy się, jak być odpowiedzialnymi za ludzkie życie, za starszych, chorych – tych wszystkich najbardziej narażonych na zarażenie się wirusem.

Zapamiętamy tę lekcję życia na zawsze. Obyśmy ten szacunek do drugiego  potrafili przenieść na nienarodzone dzieci. Docierają do nas informacje o tym, że kliniki aborcyjne w wielu miejscach na świecie – mimo iż praca centrów handlowych i większości instytucji zostaje wstrzymana – nie zaprzestają swojej działalności czy wręcz „zwiększają dostępność usług”. Nie traćmy nadziei! Przekonaliśmy się przecież w ciągu ostatnich tygodni, że pewne rzeczy trudno przewidzieć. Wierzę głęboko, że sprawy mogą jeszcze przybrać pozytywny obrót – dalej wytrwale pracujmy na rzecz budowania nowej kultury życia!

Co równie ważne, budujemy w końcu w sobie szacunek dla tych, którzy są na pierwszym froncie walki z wirusem – służby zdrowia. Chyba dopiero teraz ten termin nabiera w nas olbrzymiego znaczenia. Kiedy osoby z personelu medycznego narażają swoje zdrowie i życie, to uświadamiamy sobie, że ich zawód jest niezwykłą służbą dla zdrowia każdego z nas. I uświadamiamy sobie, że prawdziwym i jedynym powołaniem służby zdrowia jest walczyć o życie każdego człowieka, a nigdy by je kończyć, przerywać. By zabijać.

Akcja „Zostańmy w domu” sprawia, że wielu z nas ma trochę więcej czasu. Pamiętajcie, że dalej każdego dnia publikujemy dla Was wiadomości na naszym portalu www.jedenznas.pl, tak byście mogli być na bieżąco w sprawach dla nas ważnych. Zapraszam też do zapisania się na newsletter bioetyczny lub eksplorowanie numerów archiwalnych [TUTAJ] – może to dobra okazja, by zgłębić swoją wiedzę bioetyczną?

Kochani, dziękuję przede wszystkim też za to, że nie zapominacie o nas. Każda Wasza wpłata 20, 50 czy 100 zł i wsparcie jest niezwykle cenne, szczególnie w tak trudnym okresie, kiedy przyszłość – również finansowa – wielu polskich rodzin jest coraz trudniejsza. Proszę, jeżeli możecie, kontynuujcie wspieranie Fundacji, bo bez Was po prostu znikniemy. Bo kiedy „normalność” powróci, to okazać się może, że zniknie nie tylko nasza ulubiona kawiarnia czy sklepik, ale również organizacje społeczeństwa obywatelskiego, które są głosem bezbronnych i najsłabszych. Dziękuję!

Wszystkiego dobrego, Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

You may also like

Facebook