Sześciodniowy chłopiec w oknie życia

/Sześciodniowy chłopiec w oknie życia

Sześciodniowy chłopiec w oknie życia

W poniedziałek w oknie życia w Kutnie znaleziono 6-dniowe dziecko. Stan noworodka jest stabilny.

Chłopiec trafił do okna życia prowadzonego w Kutnie przez siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża. Przy dziecku został znaleziony list, w którym matka wyjaśniła powody swojej decyzji. – Chłopiec ma 6 dni. Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć – powiedział Radiu Łódź Artur Gur, prezes miejscowego szpitala, do którego zgodnie z procedurami trafiło dziecko.

Jedyne w Kutnie okno życia w domu parafialnym przy ul. Jana Pawła II istnieje od 13 lat i był to drugi przypadek pozostawienia w nim dziecka. Poprzedni miał miejsce w listopadzie 2019 roku, również był to chłopiec.

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia konsekwencji karnych.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki. W całym kraju jest obecnie kilkadziesiąt okien życia.

Źródło: radiolodz.pl
By | 2021-03-10T12:11:44+01:00 środa, 10 marca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook