Szokujące odkrycie kobiety w USA – jej ojcem okazał się być lekarz „leczący niepłodność” jej matki

/Szokujące odkrycie kobiety w USA – jej ojcem okazał się być lekarz „leczący niepłodność” jej matki

Szokujące odkrycie kobiety w USA – jej ojcem okazał się być lekarz „leczący niepłodność” jej matki

Największa na świecie firma zajmująca się odnajdywaniem genetycznych korzeni i przodków, Ancestry.com, wydaje się być cennym źródłem informacji na temat własnego pochodzenia. Firma ostrzega jednak, że dostarcza bardzo dokładnych wyników, a w związku z tym ktoś może dowiedzieć się o jakimś nieoczekiwanym pokrewieństwie.

 

W niektórych przypadkach są to wręcz niepożądane odkrycia. Tak było w sytuacji Kelli Rowlette, 36-letniej Amerykanki, która skorzystała z usług firmy w celu uzupełnienia swojego drzewa genealogicznego. Niespodziewanie, mężczyzna którego test wykazał, że jest jej ojcem, okazał się kobiecie nieznany. Rowlette pomyślała, że to błąd i poinformowała o tym swoich rozwiedzionych rodziców.

 

Oni jednak od razu wiedzieli, na czym polega problem. Starając się o dziecko, mieli kłopoty z płodnością i szukali wówczas pomocy w klinice leczenia niepłodności w południowym Idaho. Ze względu na niską liczbę plemników męża, dr Gerald Mortimer zaproponował stworzenie mieszanki składającej się w 85% z plemników męża i 15% z nasienia dawcy. Para określiła, że ​​dawcą powinien być mężczyzną z wyższej uczelni, wyższy niż sześć stóp, z brązowymi włosami i niebieskimi oczami.

 

Ancestry.com wskazuje, że zamiast tego dr Gerald Mortimer użył jedynie swojej własnej spermy. Był lekarzem matki Kelli Rowlette i przyjął poród w 1981 roku, nigdy nie ujawniając tajemnicy.

 

Kelli Rowlette i jej rodzice pozwali dr. Geralda Mortimera oraz „Obstetrics and Gynecology Associates of Idaho”, a także zażądali odszkodowania w wysokości 10 mln dolarów za zaniedbania medyczne, oszustwo, emocjonalną krzywdę i naruszenie umowy.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2018-04-11T15:07:42+02:00 środa, 11 kwietnia 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail