243 kobiety w ciąży na pokładzie samolotu

by FUNDACJA JZN
Na pokładzie samolotu Vietnam Airlines znalazło się jednocześnie 243 kobiety w ciąży – niektóre z nich bliskie rozwiązania. Lot był kolejnym z wielu lotów repatriacyjnych, które odbywają się w okresie pandemii. W sumie zostało repatriowanych 343 wietnamskich obywateli.

Była to pierwsza repatriacja wietnamskich obywateli z Tajwanu od czasu zawieszenia przez Wietnam wszystkich lotów międzynarodowych 22 marca. Na pokładzie poza wyjątkowymi pasażerkami znajdowały się także osoby niepełnoletnie, starsze oraz chorzy.

Linie Vietnam Airlines zwracają uwagę, że ze względu na tymczasowe zawieszenie przez rząd lotów międzynarodowych, organizacja tego wymagała „ścisłej, starannej koordynacji między władzami Wietnamu i Tajwanu”. Wszyscy pasażerowie i załogi lotnicze odbyli lot w reżimie sanitarnym: przed wejście na pokład zbadano im temperaturę ciała, wymagane było również wyposażenie ochronne podczas podróży. Po lądowaniu pasażerowie i załogi lotnicze zostali poddani kwarantannie.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji ONZ zwraca uwagę, że ​​Tajwan jest głównym celem wietnamskich pracowników poszukujących pracy poza własną ojczyzną. Wietnamczycy znajdują zatrudnienie w przemyśle wytwórczym i rybołówstwie. Z powodu słabej opieki medycznej na Tajwanie dla pracowników zagranicznych, konieczny był lot repatriacyjny do Wietnamu.

Źródło: podroze.onet.pl

You may also like

Facebook