Trwa batalia o życie Polaka w śpiączce w brytyjskim szpitalu. Mężczyźnie już po raz czwarty wstrzymano podawanie pożywienia i wody.

/Trwa batalia o życie Polaka w śpiączce w brytyjskim szpitalu. Mężczyźnie już po raz czwarty wstrzymano podawanie pożywienia i wody.

Trwa batalia o życie Polaka w śpiączce w brytyjskim szpitalu. Mężczyźnie już po raz czwarty wstrzymano podawanie pożywienia i wody.

Cały czas trwa batalia w sprawie Polaka w śpiączce przebywającego w szpitalu w Anglii. Po decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który odrzucił apelację krewnych pacjenta, mężczyźnie już po raz czwarty wstrzymano podawanie pożywienia i wody.

Polak trafił do szpitala w listopadzie, po przejściu zawału serca. W grudniu brytyjski sąd uznał, że należy zaprzestać czynności podtrzymujących życie pacjenta. Na to jednak nie zgodziła się matka i rodzeństwo. Władze szpitala argumentują, że mężczyzna znajduje się w stanie wegetatywnym, jednak inni neurolodzy odmiennie oceniają jego sytuację. Argumentują, że Polak pozostaje w stanie minimalnej świadomości – samodzielnie oddycha, reaguje na obecność rodziny, co widać na filmikach zamieszczonych w internecie.

Dowody zostały jednak odrzucone przez sąd opiekuńczy. Sytuacja w tej chwili jest bardzo trudna – mówiła w rozmowie z TV Trwam siostra Polaka będącego w śpiączce.

– Nie mamy możliwości, aby cokolwiek zrobić. Ambasada może więcej, ale trochę za mało działa, żebyśmy dostali niezależną konsultację medyczną. Na razie jest ciężko – oznajmiła.

W tym momencie szpital w Plymouth najprawdopodobniej w czwartek będzie miał prawo do odłączenia aparatury podtrzymującej życie Polaka. W sprawę włączyła się Fundacja Ordo Iuris żądając tymczasowej decyzji od Komitetu ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ. [czytaj więcej]

– Nie wiemy, kiedy ONZ zajmie się tą sprawą. Wcześniej ONZ szybko odrzucił wniosek o podłączenie pacjenta do aparatury, żeby zabezpieczyć go do czasu, kiedy będzie rozpatrywana sprawa – zaznaczyła siostra Polaka będącego w śpiączce.

W sprawie Polaka interweniuje również prezydent Andrzej Duda.

„Na polecenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy jutro spotkam się z Panią Ambasador Wielkiej Brytanii Anną Clunes w sprawie Polaka w śpiączce znajdującego się w szpitalu w Plymouth – napisał na Twitterze Krzysztof Szczerski, minister w kancelarii prezydenta RP.

Polacy kierują prośby do rządu Wielkiej Brytanii o przekazanie pacjenta do kraju. Z apelem wystąpiła grupa osób ze świata nauki i mediów.

„Sąd brytyjski i przedstawiciele służby zdrowia uznali, że nie warto pozostawić go przy życiu. My w Polsce będziemy próbowali go ratować” – czytamy w wystosowanym piśmie.

Sytuacja mężczyzny przebywającego w szpitalu w Wielkiej Brytanii jest coraz bardziej niepewna, a czasu do podjęcia jakichkolwiek działań pozostało niewiele.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2021-01-19T07:19:22+01:00 wtorek, 19 stycznia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail