Trwa walka o ochronę życia w USA

/Trwa walka o ochronę życia w USA

Trwa walka o ochronę życia w USA

W Stanach Zjednoczonych trwa walka o większą ochronę życia. Episkopat wzywa do poparcia legislacji, która zakaże późnych aborcji.

„Aborcja nie oszczędza dziecku cierpienia, ale je powoduje” – mówiła w senacie Melissa Ohden, która narodziła się pomimo wstrzyknięcia do organizmu jej matki śmiercionośnej dla płodu substancji. Zaproponowana ustawa zwraca m.in. uwagę na zdolność dziecka do odczuwania bólu od dwudziestego tygodnia ciąży. W tej kwestii istnieje powszechny konsensus w środowisku naukowym.

Przewodniczący komisji ds. ochrony życia przy amerykańskim episkopacie wskazuje, że Stany Zjednoczone należą do niechlubnego grona siedmiu krajów  na świecie (obok m.in. Chin, czy Korei Płn.), które pozwalają na dokonywanie późnych aborcji, nawet kiedy dziecko może już przetrwać poza łonem matki przy odpowiednim wsparciu medycznym. Abp Joseph Naumann zwrócił również uwagę na zagrożenia dla zdrowia kobiety, która decyduje się na usunięcie ciąży w późnym terminie.

Ostatnie sondaże pokazują, że 66 proc. obywateli USA sprzeciwia się późnym aborcjom, a prawie 77 proc. uważa, że dziecku narodzonemu pomimo zabiegów usunięcia ciąży należy się opieka medyczna. W lutym tego roku senat nie przegłosował jednak ustawy zakazującej zabijania noworodków.

Michał Król SJ
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-04-11T11:05:12+02:00 czwartek, 11 kwietnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail