Trwają konsultacje społeczne programu „Za życiem”

/Trwają konsultacje społeczne programu „Za życiem”

Trwają konsultacje społeczne programu „Za życiem”

W całym kraju trwają konsultacje programu „Za życiem” organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z Caritas Polska, które mają na celu wypracowanie jak najlepszych praktyk i wprowadzenie ich jako zmian do ustaw. Projekt „Konsultacje +” realizowany jest w okresie od 1 marca 2017 r., do 31 marca 2018 r.

 

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie pogłębionych konsultacji społecznych, dotyczących zmiany ustaw w związku z wejściem w życie Uchwały Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2016 r., w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Przewidziane konsultacje społeczne dotyczące zmian ustaw są realizowane podczas szeregu konferencji połączonych z warsztatami oraz spotkań, zarówno o zasięgu krajowym, regionalnym jak i lokalnym.

 

Obecnie konsultowany jest drugi pakiet, który ma obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku. Wśród priorytetów jest ułatwienie niepełnosprawnym podejmowania pracy.  W Polsce jest około 5 mln osób niepełnosprawnych, pracuje mniej, niż co czwarty. „Odbiegamy od najbardziej rozwiniętych krajów, tych najbogatszych, gdzie zatrudnienie osób niepełnosprawnych sięga 40 proc.” – powiedział wiceminister Krzysztof Michałkiewicz na odbywających się w tym tygodniu konsultacjach w Rzeszowie i Lublinie. Dodał również, że ministerstwo chce „wprowadzić nowe instrumenty, aby warsztaty terapii zajęciowej nie tylko przygotowywały osoby niepełnosprawne do podjęcia zatrudnienia, ale także szukały im pracy oraz wprowadzały ich i wspierały w nowym środowisku pracy, aby też pomagały pracodawcom w przygotowywaniu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych”.

 

Program „Za życiem” ruszył w styczniu tego roku. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin, począwszy od zapewnienia dostępu do wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

 

Nagrania video z realizowanych konsultacji można obejrzeć online na stronie: www.zazyciem.mrpips.gov.pl/multimedia

 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz harmonogram konferencji: MAPA KONSULTACJI

 

Oprac. na podstawie: www.mpips.gov.pl oraz www.zazyciem.mrpips.gov.pl

By | 2017-07-27T13:42:20+02:00 czwartek, 27 lipca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail