UNICEF – 92 kraje nie mają polityki zapewniającej tatom płatnego urlopu ojcowskiego

/UNICEF – 92 kraje nie mają polityki zapewniającej tatom płatnego urlopu ojcowskiego

UNICEF – 92 kraje nie mają polityki zapewniającej tatom płatnego urlopu ojcowskiego

92 kraje nie mają wdrożonej polityki zapewniającej młodym ojcom płatny urlop ojcowski – informuje UNICEF. Tymczasem, jak zaznaczono, pozytywna i częsta interakcja dziecka z matką i ojcem pomaga w rozwoju mózgu malucha.

 

Na całym świecie niemal dwie trzecie dzieci poniżej pierwszego roku życia – czyli niemal 90 mln – żyje w krajach, w których ojcowie nie mają prawa do płatnego urlopu ojcowskiego – podkreśla UNICEF. Organizacja apeluje do państw o inwestowanie w politykę prorodzinną, która wspiera wczesny rozwój dziecka m.in. płatny urlop macierzyński i ojcowski oraz bezpłatną edukację przedszkolną.

 

UNICEF podaje, że 92 kraje nie mają wdrożonej polityki zapewniającej młodym ojcom płatny urlop ojcowski. Tymczasem, jak zaznacza cytowana w komunikacie, dyrektor generalna UNICEF Henrietta Fore „pozytywna i częsta interakcja dziecka z matką i ojcem pomaga w rozwoju mózgu malucha”.

 

„Dziecko jest zdrowsze i szczęśliwsze, poprawia się także jego zdolność uczenia się. Naszym obowiązkiem jest wsparcie rozwoju dziecka, które zaprocentuje w życiu dorosłym” – podkreśliła Fore.

 

Według komunikatu badania dowodzą, że jeśli ojcowie budują relację z dzieckiem od początku jego życia, wówczas jest bardziej prawdopodobne, że będą odgrywać aktywną rolę w rozwoju malucha. Dzieci cieszą się też w dłuższej perspektywie lepszym zdrowiem psychicznym, mają wyższą samoocenę i są zadowolone z życia, jeśli wchodzą w pozytywną interakcję z ojcem – zaznaczono.

 

UNICEF ocenia, że na całym świecie wdrażanie polityki prorodzinnej jest coraz częstszym działaniem rządów państw. Na przykład parlament w Indiach będzie niebawem debatował nad projektem, który umożliwi ojcom nawet 3-miesięczny, płatny urlop na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem. Organizacja zaznacza jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-06-30T12:36:19+02:00 czwartek, 28 czerwca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail