USA: „Dzieci na zamówienie” są już rzeczywistością

/USA: „Dzieci na zamówienie” są już rzeczywistością

USA: „Dzieci na zamówienie” są już rzeczywistością

Niektóre kliniki w USA i na Cyprze zdecydowały się na bardzo szczególną specjalizację, jaką jest „selekcja płci dziecka na zamówienie”. Kliniki te przyjmują „w większości kobiety, które nie są dotknięte problemem niepłodności”, oferując im zapłodnienie in vitro wraz z diagnostyką preimplantacyjną. Mimo że „zjawisko to jest na ten moment marginalne”, to „dziecko na zamówienie stało się już faktem”.

 

„Centra płodności” proponują pacjentkom zapłodnienie in vitro z selekcją embrionów za 5500 euro bez kosztów podróży i zakwaterowania. Do tej kwoty trzeba dodać 2000 euro na lekarstwa, które należy zakupić przez internet przed przybyciem do kliniki. Rynek selekcji płci dzieci wart jest w USA ok. 100 mln dolarów rocznie i jak podają lekarze, „popyt na tę usługę jest bardzo duży”.

 

Doktor Steinberg, „znany specjalista w zakresie wyboru płci” w USA wyjaśnia, że „zaczął już selekcjonować dzieci także według koloru oczu. Pożądany jest głównie kolor błękitny”. Bez ogródek wyjaśnia on, że „popyt na wybór koloru oczu rośnie bardzo szybko. Ludzie chcą dla swoich dzieci tego, czego oni sami nie mają”.

 

Źródło: genethique.org

By | 2016-05-30T07:04:42+02:00 piątek, 27 maja 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail