USA: Krajowy Tydzień Małżeństwa

by

W Stanach Zjednoczonych kończy się dzisiaj Krajowy Tydzień Małżeństwa. Jego organizatorzy to koalicja złożona z walczących o umocnienie małżeństwa grup, które należą do różnych wyznań chrześcijańskich i religii. Tydzień Małżeństwa rozpoczął się 7 lutego. Pośród jego inicjatyw są odbywające się w całym kraju spotkania, rekolekcje, warsztaty, konferencje i seminaria.

 

„Promowanie i umacnianie małżeństwa wciąż pozostaje duszpasterskim priorytetem naszego episkopatu” – napisał z tej okazji przewodniczący komisji amerykańskiego episkopatu ds. małżeństwa, życia rodzinnego i młodzieży. „Małżeństwo jako naturalna instytucja i jako sakrament chrześcijański jest niezastąpionym dobrem społeczeństwa i wszystkich obywateli”.

 

Abp Charles J. Chaput wskazał również, że ubiegły rok przyniósł wiele okazji do głębszej refleksji nad małżeństwem. Na pierwszym miejscu wymienił posynodalny dokument Papieża Franciszka „Amoris laetitia”. „Adhortacja ta zdecydowanie ukształtuje nasze działania w dziedzinie małżeństwa i rodziny na kolejne lata” – napisał metropolita Filadelfii.

 

Refleksje tegorocznych siedmiodniowych wirtualnych rekolekcji małżeńskich, dostępnych na stronie internetowej episkopatu, oparte są również na tej adhortacji.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook