USA: rządowa agencja zbada, w jaki sposób podatnicy wspierają Planned Parenthood

by

Rządowa agencja Government Accountability Office w Waszyngtonie (GAO) zgodziła się zbadać, w jaki sposób Planned Parenthood i inni federalni beneficjenci przeprowadzający aborcje, korzystają z pieniędzy podatników.

 

W marcu tego roku grupa ponad 120 kongresmenów – w tym 17 amerykańskich senatorów – poprosiła GAO o objęcie kontrolą federalnych funduszy wykorzystywanych przez Planned Parenthood, International Planned Parenthood Federation, i Marie Stopes International.

 

„To dochodzenie jest niezbędne, ponieważ aborcja nie należy do jednej z usług z zakresu ochrony zdrowia”, podkreślił Diane Black, republikanin i lider jednej z grupy obrońców życia. „Jestem oburzony, że moi wyborcy rok rocznie muszą patrzyć, jak ich pieniądze, wysyłane do Waszyngtonu, są rozsyłane do organizacji, które promują lub wykonują aborcje, a wszystko to pod płaszczykiem usług opieki zdrowotnej. To wstyd i obraza prawego sumienia każdego amerykańskiego podatnika” – dodał.

 

Planned Parenthood otrzymuje od rządu więcej niż pół miliarda dolarów rocznie. W ubiegłym roku fundusze podatników stanowiły 43% finansowania Planned Parenthood na 1,296 mld $ przychodów.

 

„Jeżeli dane na temat federalnego finansowania przeznaczanego na tego typu organizacje ujrzą światło dzienne, wówczas otrzymamy wsparcie, aby zatrzymać finansowanie wielkiego przemysłu, którym jest aborcja, oraz będziemy mogli przekierować te pieniądze na rzecz organizacji, które opowiadają się za życiem, podejmując jednocześnie działania na rzecz ochrony zdrowia kobiet”, powiedział Black.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

You may also like

Facebook