USA: Szokująca kampania „Dzięki Bogu za aborcję”

/USA: Szokująca kampania „Dzięki Bogu za aborcję”

USA: Szokująca kampania „Dzięki Bogu za aborcję”

Aborcyjna aktywistka sprzedaje w internecie koszulki z napisem „Thank God for Abortion” (Dzięki Bogu za aborcję). Zachęca osoby popierające aborcję do fotografowania się w koszulkach i umieszczania zdjęć na Instagramie.

Wśród opublikowanych zdjęć jest m.in. fotografia niemowlaka w towarzystwie dwóch „matek”. Wszyscy mają koszulki z napisem „Dzięki Bogu z aborcję”. – Kto robi dziecięce ubranka o zabijaniu dzieci? – to jeden z komentarzy skonsternowanych internautów. Ktoś inny wyraża pod zdjęciem przypuszczenie, że musi to być „sarkastyczna kampania antyaborcyjna”.

Na innych fotografiach widać kobiety w koszulkach z napisem „Thank God for Abortion”, które pozują na tle kościołów, m.in. Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Sagrada Família w Barcelonie. Na kolejnym stoi dwóch homoseksualistów: jeden w koszulce z napisem God loves fags (Bóg kocha pedałów), a drugi w koszulce z napisem „Dzięki Bogu za aborcję”.

Inicjatywa Thank God for Abortion powstała w 2015 r. w odpowiedzi na zamykanie niektórych klinik aborcyjnych, które nie spełniały ustawowych standardów. Założyła ją Viva Ruiz, przestawiająca się jako „artystka, twórca, queer, katoliczka i dumna z tego, że miała dwie aborcje”. Jej celem jest eliminacja stygmatyzującego, jej zdaniem, określania aborcji mianem grzechu, poprzez „radosne” spojrzenie na własne doświadczenie z aborcją, z nadzieją, że zainspiruje innych do tego samego i z przekonaniem, że „dostęp do usług reprodukcyjnych jest podstawowym i zwykłym prawem człowieka”. Swą organizację Ruiz promowała m.in. na paradzie LGBT Pride w Nowym Jorku w 2018 r. W 2019 r. wypuściła serię koszulek z napisem „Dzięki Bogu za aborcję” – dla dorosłych i dla dzieci.

Źródło: KAI
By | 2019-11-21T13:25:57+01:00 czwartek, 21 listopada 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook