V Marsz dla Życia i Rodziny w Bolesławcu

by FUNDACJA JZN
Ulicami Bolesławca przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Po kilkuletniej przerwie to wydarzenie powróciło na ulice miasta. Bolesławiecki marsz był jedynym, jaki odbył się na terenie diecezji legnickiej, w łączności z marszem ogólnopolskim, jaki odbył się w Warszawie.

Wydarzenie poprzedziła Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na osiedlu kwiatowym z udziałem uczniów, nauczycieli i wychowawców z Zespołu Szkół Zakonu Pijarów. Po wspólnej modlitwie wyruszył kolorowy marsz, w którym przeważały rodziny z dziećmi.

Uczestnicy marszu zatrzymali się na bolesławieckim rynku, gdzie pozdrawiali mieszkańców oraz odtańczyli jeden z tańców, do którego zapraszali wszystkich obserwujących. Następnie blisko 200-osobowa grupa wyruszyła w kierunku kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Na przykościelnym placu uczestnicy wzięli udział we wspólnej zabawie, śpiewie i pikniku rodzinnym.

– W tym roku w Bolesławcu marsz przeszedł już po raz 5. Cieszymy się z udziału wielu rodzin z dziećmi i wszystkich innych uczestników. Ten marsz to święto rodziny, święto życia. Chcemy, jako ojcowie dać świadectwo naszej wiary, naszej wierności i troski o nasze rodziny – powiedział Łukasz Molak, jeden ze współorganizatorów.

Marsz w Bolesławcu zorganizowali: Stowarzyszenie Aktywni, Zespół Szkół Zakonu Pijarów, Stowarzyszenie Wiara, Rodzina i Życie oraz parafie: Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook