V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walk z Handlem Ludźmi

/V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walk z Handlem Ludźmi

V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walk z Handlem Ludźmi

Dziś obchodzimy V Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walk z Handlem Ludźmi. Tego dnia przypada również wspomnienie św. Józefiny Bakhity, patronki współczesnych niewolników.

Szacuje się, że obecnie na świecie liczba zniewolonych wynosi 27 mln. Ofiary handlu ludźmi wykorzystywane są w różnych sektorach życia na wiele sposobów.

O. Jan Maria Szewek, rzecznik Krakowskiej Prowincji Franciszkanów, przypomina, że współczesny handel ludźmi ma różne oblicza.

– To są nielegalne adopcje, to jest handel tanią siłą, handel kobietami, zmuszanie ich do prostytucji, handel na żądanie. Dlatego dzisiejsze wspomnienie św. Bakhity i dzień modlitwa za wszystkich zniewolonych to konieczność refleksji nad tymi różnymi formami handlu ludźmi i także przeciwdziałanie temu. Jest, to oczywiście wezwanie do uświadomienia ludziom, że mimo XXI, mamy do czynienia ciągle z różnymi rodzajami zniewolenia człowieka – podkreślił o. Jan Maria Szewek OFMConv.

Do wspólnej modlitwy za ofiary handlu ludźmi zaprasza między innymi Rycerstwo Niepokalanej w Krakowie. W Bazylice Franciszkanów o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., którą poprzedzi nabożeństwo.

Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat Walk z Handlem Ludźmi ustanowił Ojciec Święty Franciszek w 2015 r.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-02-08T17:29:48+01:00 piątek, 08 lutego 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook