W obronie życia

by FUNDACJA JZN
Mary Wagner, Abby Johnson oraz wiele innych osób z całego świata solidaryzują się z polskimi obrońcami życia, w związku z inspirowanymi przez Lewicę aktami przemocy, do jakich dochodzi w ostatnich dniach.  Przeciw fali proaborcyjnej propagandy, powstają liczne inicjatywy w obronie prawa do życia każdego człowieka.

#NieStrajkuję, #BabiesLivesMatters – pod takimi hasztagami na portalach społecznościowych pojawia się coraz więcej wpisów – zwłaszcza osób młodych.

Akcje te mają na celu pokazać, że nie wszyscy utożsamiają się z protestującymi i nie zgadzają się na zabijanie dzieci, także tych z podejrzeniem wad letalnych.

– Nie strajkuję, wspieram życie, o jeszcze mam (serce na dłoni), jeszcze się nie zmyło i dalej uważam, że należy się tutaj wspierać, wydaje mi się, że szczególnie kobiety, które nie są za aborcją – poinformowała Halszka Bielecka.

Są też tacy młodzi, którzy idą na manifestacje, aby głośno mówić o braku zgody na aborcję.

„Halo czy mnie dobrze słychać? Jestem kobietą, przyjechałam tu z bardzo daleka, żeby wam powiedzieć – myślę, czuję, nie morduję! Aborcja to morderstwo! Myślę, czuję, nie morduję!” – krzyczały dziewczyny z Dębicy, które wbrew rozwrzeszczanemu tłumowi stanęły w obronie życia.

Tego typu akcje pokazują, że nie całe społeczeństwo oszalało i chce zabijać nienarodzone dzieci – podkreślił Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.

– Jest bardzo wielu ludzi, którzy sprzeciwiają się tego typu ideowym pomysłom i koncepcjom i w ten sposób się policzyli, dali sobie nadzieję na to, że jest ich dużo i w ten sposób, na co jeszcze ciągle liczę, być może wywarli jakąś społeczną presję na tchórzliwych polityków, którzy przestraszyli się najwyraźniej własnej odwagi – powiedział Cezary Krysztopa.

Od 1 do 8 listopada trwa także ogólnopolska modlitwa „Różaniec do granic Nieba”.

– Różaniec do granic nieba jest narzędziem danym przez pana Boga nam na ten moment, na te czasy. Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, to możemy zmienić bieg historii, możemy zmienić wszystko przez modlitwę i pokutę za grzechy – wyjaśnił Maciej Bodasiński, współorganizator akcji.

Z Polakami, którzy stoją po stronie życia solidaryzują się także pro-liferzy z całego świata. Wyrazy takiego wsparcia przesyła m.in. o. Frank Pavone, dyrektor amerykańskiej organizacji „Kapłani dla życia”.

– Jesteśmy z Wami, dopomagamy Waszym wysiłkom modlitwą i wsparciem. Bracia i siostry, Jan Paweł II powiedział: „Nie lękajcie się!”. Nasze zwycięstwo jest w Jezusie Chrystusie. Razem budujemy kulturę życia. Stajemy wraz z Wami do tych zmagań – zapewnił o. Frank Pavone.

Także Abby Johnson, znana w Polsce z filmu „Nieplanowane”, wyraziła wielkie uznanie dla Polski.

– Katolicy na całym świecie obserwują, co dzieje się w Polsce. Modlimy się za Was. Nie jesteście sami, nie poddawajcie się w walce! Szczerze Wam zazdrościmy. Życzylibyśmy sobie, by nasze prawo chroniło nienarodzonych tak jak polska Konstytucja – podkreśliła obrończyni życia z USA.

Z kolei Mary Wagner z Kanady, wiele razy zatrzymywana za swój sprzeciw wobec tzw. aborcji, przekazała Polakom słowa otuchy.

– Siostry i bracia z Polski, dziękuję za wyrok waszego Trybunału w sprawie aborcji eugenicznej. Życzę Wam Bożej łaski i pokoju, a także siły w głoszeniu Ewangelii życia – zaznaczyła Mary Wagner.

Budujące jest też to, że wiele osób, zwłaszcza młodych, stanęło w obronie atakowanych świątyń. Powołano Straż Narodową, także w wielu parafiach powstają lokalne komitety obrony kościołów i obiektów sakralnych.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook