W Poznaniu rusza kolejna odsłona programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych

/W Poznaniu rusza kolejna odsłona programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych

W Poznaniu rusza kolejna odsłona programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych

Rusza kolejna edycja programu „Niezależność na telefon”. Celem projektu jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym bezpłatnych usług asystenta, który pomoże im w sprawach związanych z codziennymi obowiązkami.

Asystenci pomogą potrzebującym w takich sprawach jak transport środkami komunikacji miejskiej, pomoc w zrobieniu zakupów czy korzystanie z punktów usługowych; pomogą także w utrzymaniu czystości sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania.

Nie będą oni jednak świadczyć specjalistycznych usług medycznych czy opiekuńczych. Na ich pomoc można liczyć codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00, asystent będzie do dyspozycji osoby niepełnosprawnej minimum jedną godzinę.

Z usług asystenta mogą skorzystać osoby, które ukończyły co najmniej 18-ty rok życia i posiadają aktualne orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Nie są osobami ubezwłasnowolnionymi, są w stanie powiedzieć jakiej pomocy oczekują od asystenta, oraz takie, które co najmniej od roku rozliczają PIT w Poznaniu.

Wsparcie asystenta można zamówić telefonicznie lub dla osób niesłyszących za pomocą SMS-a. Pierwsza edycja programu odbyła się w 2018 roku i według statystyk prowadzonych przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania w poprzedniej edycji skorzystało z niego 215 osób.

DB / poznan.onet.pl
By | 2019-08-07T08:06:54+02:00 środa, 07 sierpnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook