W USA rusza nowenna w intencji obrony życia

by FUNDACJA JZN
W czwartek 21 stycznia w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się nowenna w intencji obrony życia. Hasło modlitewnej inicjatywy to: „9 dni dla życia”.

Nowenna „9 dni dla życia” przypada w okolicach 22 stycznia, czyli w Dzień Modlitwy o Prawną Ochronę Dzieci Nienarodzonych. Data ta została ogłoszona przez konferencję episkopatu USA, która jest odpowiedzią na wyrok Sądu Najwyższego z 1973 roku. Dotyczył on legalizacji tzw. aborcji w tym kraju.

22 stycznia to również data dorocznego Marszu dla Życia w Stanach Zjednoczonych. Jednak w tym roku, z racji ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, został przeniesiony do internetu i przybiera formę właśnie nowenny w intencji obrony życia.

15 stycznia ustępujący prezydent Donald Trump podpisał proklamację ogłaszając 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia [więcej].

„Tego dnia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany” – czytamy na stronie Białego Domu.

Prezydent USA podkreślił w swojej decyzji, że każde życie ludzkie jest darem dla świata.

„Narodzona czy nienarodzona, młoda czy stara, zdrowa czy chora, każda osoba jest stworzona na święty obraz Boga” – podkreślił.

Narodowy Dzień Świętości Życia w USA ma swoją tradycję. Po raz pierwszy ogłosił go prezydent Ronald Reagan w 1984 r. Tradycja była podtrzymywana aż do prezydentury Baracka Obamy. Donald Trump do niej powrócił.

Źródło: Niedziela/radiomaryja.pl

You may also like

Facebook