W USA wstrzymano działalność dwóch klinik aborcyjnych

/W USA wstrzymano działalność dwóch klinik aborcyjnych

W USA wstrzymano działalność dwóch klinik aborcyjnych

Chodzi o klinki aborcyjne należące do Planned Parenthood. Prokurator Generalny w stanie Ohio nakazał wstrzymanie wykonywanych tam usług aborcyjnych. Chociaż w obliczu pandemii placówki już wcześniej miały anulować zabiegi, nie zrobiły tego.

Instrukcje stanowe wydane przez władze kierujące opieką zdrowotną, mówiły, że w obliczu pandemii należy anulować „wszystkie nieistotne lub planowe operacje i procedury z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej”. Jednak w placówkach aborcyjnych w Dayton i Cincinnati nadal dokonywano lub oferowano „usługi” przerywania ciąży.

Zarządzenie wydane przez Departament Zdrowia Ohio ma pomóc walczącym z pandemią COVID-19, a także zostało wystosowane “w celu zachowania krytycznych zdolności szpitalnych i zasobów”.

Po otrzymaniu skargi na kliniki Planned Parenthood, które nadal wykonywały lub oferowały aborcję chirurgiczną, Biuro Prokuratora Generalnego wezwało je do natychmiastowego zaprzestania wykonywania nieistotnych i planowych aborcji chirurgicznych.

Obrońcy życia przypominają, że mimo epidemii COVID-19, kliniki aborcyjne na całym świecie pozostają otwarte, a przedstawiciele przemysłu aborcyjnego i legislatorzy w wielu krajach starają się w tym czasie nawet zwiększyć dostęp do aborcji.

W wielu przypadkach zamiast aborcji chirurgicznej oferuje się tabletki aborcyjne, które zamawiane drogą internetową i dostarczane są do domu przez firmy kurierskie.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-03-24T20:03:14+01:00 wtorek, 24 marca 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail