W USA wykorzystują epidemię, by zwiększyć dostępność do aborcji

by FUNDACJA JZN
Obrońcy życia w USA alarmują, że przemysł aborcyjny próbuje wykorzystać pandemię, by zwiększyć dostępność pigułki aborcyjnej za pośrednictwem usług telemedycznych.

Tzw. aborcja na odległość polega na przepisywaniu kobiecie środka wywołującego poronienie podczas wirtualnej rozmowy za pomocą specjalnego programu do komunikacji. Gdy rząd USA, z powodu zagrożenia pandemią koronawirusa, rozluźnia przepisy dotyczące świadczenia usług telemedycznych, przemysł aborcyjny szuka sposobów wykorzystania kryzysu dla zwiększenia zysków.

Obecnie, zgodnie z tzw. systemem oceny ryzyka i strategii jego łagodzenia (REMS), tabletka aborcyjna może być wydawana tylko przez lekarza w odpowiednim szpitalu lub klinice. O zmianę tej procedury zabiegają aborcjoniści związani z producentem pigułki aborcyjnej DANCO Laboratories.

Zdaniem obrońców życia, wezwanie do ułatwienia aborcji telemedycznej jest zasłoną dymną, która ma umożliwić zmianę systemu REMS, jaką kieruje się FDA. Uchylenie tych przepisów umożliwiłoby producentom nieograniczony praktycznie dostęp do masowej formy dystrybucji pigułki sprzedawanej w modelu usług telemedycznych.

Źródło: niedziela.pl

You may also like

Facebook