Walka w obronie życia

/Walka w obronie życia

Walka w obronie życia

W nadchodzącym tygodniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem o wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej. Z nadzieją tego dnia wyczekują obrońcy życia, którzy o ludzkie życie toczą walkę każdego dnia. Pomagają matkom, prowadzą działania edukacyjne, służą poradnictwem prawnym i medycznym.

Obrońcy życia próbują docierać do kobiet, które zaraz po tym, jak zaszły w ciążę, zostały pozostawione same sobie – bez wsparcia najbliższej rodziny, bez pomocy finansowej.

– Tej kobiecie trzeba towarzyszyć. Często decyzja o aborcji jest krzykiem rozpaczy, dlatego że mężczyzna, który to dziecko począł, nie bierze za nie odpowiedzialności – zaznaczył Jakub Bałtroszewicz z Fundacji „Jeden z Nas”.

Taka kobieta często potrzebuje szerokiej pomocy. Wsparcia prawnego, psychologicznego i materialnego. Organizacje broniące życia próbują na te potrzeby odpowiedzieć, przez co udaje się uratować kolejne dzieci przed tzw. aborcją. Pomoc wymaga ogromnych środków.

– Patrząc na perspektywę dwóch lat, rok przed urodzeniem i rok po urodzeniu, to jest gdzieś suma ok. 30-40 tys. zł – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Na tę sumę składają się także opłata za mieszkanie, wyżywienie i wszystkie rzeczy potrzebne dla dziecka, czyli np. pieluchy.

– Staramy się je przekazywać kobietom, które jeszcze nie urodziły, po to, aby wiedziały, że choćby w tych pieluchach mają zabezpieczenie – tłumaczył ks. Tomasz Kancelarczyk.

Rzeczy, jakie są niezbędne dla noworodka, trzeba przewozić dużym samochodem. Inne działania podejmuje Fundacja „Jeden z nas”, która we współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie prowadzi poradnię bioetyczną.

– Rocznie obsługujemy naszymi radami, pomocą ok. 3 tys. osób – mówił Jakub Bałtroszewicz.

Fundacja „Jeden z nas” wydała też przewodnik „Bioetyka dla młodych”, który jest wykorzystywany w diecezjach w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. W taki sposób obrońcy życia próbują nadgonić braki edukacyjne, jakie nieraz mają młodzi.

– Młodzież w szkole średniej nie ma podstawowych wiadomości o rozwoju prenatalnym człowieka – zauważył prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek chce wydać kilka tysięcy specjalnych książeczek. To innowatorska inicjatywa, bo za sprawą specjalnej aplikacji o rozszerzonej rzeczywistości obrazy, jakie są w książeczce, mogą ożyć.

– Po przyłożeniu telefonu obrazy ożyją, będą w trójwymiarze. Będziemy mogli wniknąć jeszcze w ciało dziecka, zobaczyć jego układ krwionośny, bijące serce – tłumaczą pomysłodawcy.

GENEsIS – Zbiórka na książkę z Rozszerzona Rzeczywistością GENEsIS

🟦 𝐍𝐨𝐰𝐲, 𝐢𝐧𝐧𝐨𝐰𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐦𝐲𝐬ł Fundacja Małych StópekPragniemy wyprodukować kilkadziesiąt tysięcy (a może i kilkaset) edukacyjnych książek w niepowtarzalnej formie 😎 Do tego potrzebujemy właśnie Twojej pomocy! 🙏𝐂𝐳𝐲𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐤𝐬𝐢ąż𝐞𝐜𝐳𝐤𝐚?To zbiór naukowy, dotyczący rozwoju prenatalnego. Przy użyciu specjalnej aplikacji, będzie można zobaczyć interaktywne obrazy rozszerzonej rzeczywistości!𝐉𝐚𝐤 𝐦𝐨ż𝐞𝐬𝐳 𝐩𝐨𝐦ó𝐜?Naszym celem jest przekazanie młodzieży jak największej ilości książeczek. Wiemy już, że książki trafią do szkół, a do ilu, to już zależy od ilości, jaką uda nam się wyprodukować. Twoja pomoc może być kluczowa w tym dziele, gdyż każde 30 zł to 10 wyprodukowanych książeczek. Co za tym idzie? każde 100 zł to ponad 30 książek! 🥰𝐊𝐚ż𝐝𝐞 𝐰𝐬𝐩𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐬𝐢ę 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐝𝐚!Pomóc możesz na różny sposób:✔finansowo, jeżeli pozwala na to Twój budżet✔poprzez promocję we własnym zakresie – możesz rozpowszechniać ten film✔modlitewnie, gdyż omodlenie tego dzieła jest bardzo potrzebne ❤️❤️.𝐑𝐚𝐳𝐞𝐦 𝐬𝐭𝐰ó𝐫𝐳𝐦𝐲 𝐧𝐢𝐞𝐬𝐚𝐦𝐨𝐰𝐢𝐭𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞ł𝐨 𝐫𝐨𝐳𝐬𝐳𝐞𝐫𝐳𝐨𝐧𝐞𝐣 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳𝐲𝐰𝐢𝐬𝐭𝐨ś𝐜𝐢 😊. . . . . . . . . . . Jeżeli ktoś z Was wpłaci pieniądze na konto fundacji, proszę o sms na mój tel. 608 752 142 z info ile poszło…wskazane, ale niekonieczne. Ks. Tomasz KancelarczykFundacja Małych Stópekul. Świętego Ducha 970-205 Szczecin𝗽𝗿𝘇𝗲𝗹𝗲𝘄𝘆 𝗸𝗿𝗮𝗷𝗼𝘄𝗲nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120w tytule przelewu: DAROWIZNA GENESIS𝗽𝗿𝘇𝗲𝗹𝗲𝘄𝘆 𝘇𝗮𝗴𝗿𝗮𝗻𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲SWIFT (BIC): PPABPLPK / IBAN: PL13 2030 0045 1110 0000 0231 0120w tytule przelewu: DAROWIZNA GENESIS🔴 Więcej informacji: http://wiedzaozyciu.info

Opublikowany przez Fundacja Małych Stópek Środa, 14 października 2020

Przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej, która umożliwia zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę, swoją kampanię prowadzi też Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Informuje o tym, jak rozwija się dziecko w kolejnych miesiącach ciąży.

– Serce malucha przepompowuje ok. 30 litrów krwi na dobę. Można już je usłyszeć przez stetoskop. Bije ono dwukrotnie szybciej niż serce mamy – tłumaczył Marcin Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Czwarty tydzień rozwoju życia dziecka przed narodzeniem

🎬 Czwarty miesiąc pod sercem mamy. Eksplozja zmian! Tempo przemian, rozwoju dziecka jest tak duże, że godziny można by liczyć jak lata. Nigdy przedtem i nigdy później w swoim życiu dziecko nie będzie rosło tak szybko. <3 To jest po prostu pełnia życia!Model, który pokazujemy, należy do zestawu "Jak powstałem? Modele dziecka poczętego", zarejestrowanego jako pomoc naukowa dla szkół nr 0534/1998. Za użyczenie dziękuję Księgarni Rubikon. 🙂Udostępniajcie ze szczególną dedykacją dla rodziców oczekujących narodzin dziecka.Przypominamy, że trwa Nowenna Życia. W pierwszym komentarzu podrzucamy raz jeszcze link do wydarzenia. Czy można jeszcze dołączyć? No jasne!

Opublikowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka Piątek, 16 października 2020

To informacja, która dotyczy czwartego miesiąca ciąży. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało też specjalny spot promujący kampanię społeczną pod hasłem: „Bez wyjątków”.

– Wierzę, że każdy może być w czymś mistrzem. Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, co jest częstym wskazaniem do aborcji – akcentowała Aleksandra Zielińska, mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

 

Wszystkie te działania ratują życie nienarodzonych. Mają też sens, bo wychowują kolejne pokolenia do cywilizacji życia. To właśnie kształtowanie postaw może przesądzić o życiu dziecka. Potrzebujemy właściwych relacji między kobietą i mężczyzną, odpowiedzialnych ojców oraz rodzin zaangażowanych w pomoc.

Źródło: radmioaryja.pl
By | 2020-11-01T08:35:07+01:00 niedziela, 18 października 2020|Bez kategorii|

About the Author:

Facebook