Warszawa: konferencja „Trudna ciąża – od lęku do nadziei”

by

W sobotę 26 listopada br.  w godz. 9.00-17.00 w Warszawie w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się III konferencja naukowa z cyklu „W kręgu nauki” pt. „Trudna ciąża – od lęku do nadziei”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  J.E. Ks. Abp Henryk Hoser SAC.

 

Jak informują organizatorzy, cykl konferencji „został zorganizowany z myślą o mierzeniu się z wyzwaniami współczesności w duchu nauki i wiary w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy. Jego celem jest wymiana myśli, formułowanie interdyscyplinarnych wniosków naukowych oraz popularyzacja najnowszych wyników obserwacji i badań z dziedziny bioetyki”.

 

W ramach konferencji „Trudna ciąża – od lęku do nadziei” prelekcje wygłoszą m.in. prof. Ewa Dmoch-Gajzlerska „Ciąża wysokiego ryzyka”, dr Barbara Kozakiewicz „Terapia nowotworowa w ciąży”, dr Jacek Szulc „In vitro – implikacje dla zdrowia dziecka i matki okiem praktyka”, dr Maciej Barczentewicz „Poronienia – profilaktyka i leczenie”, prof. Alina Midro „Diagnostyka schorzeń genetycznych”, prof. Andrzej Kochański „Leczenie, terapia eksperymentalna i perspektywa terapeutyczna schorzeń genetycznych”, ks. Franciszek Longschamp de Berier „Od prawnego obowiązku cesarskiego cięcia do ochrony nasciturusa. Doświadczenia prawa rzymskiego, a współczesność” oraz Michał Królikowski „Godność dziecka – godność matki – konflikt czy harmonia”.

 

Konferencja ma charakter otwarty.

 

Szczegółowy program oraz zgłoszenia: www.salvetv.pl

You may also like

Facebook