Warszawa: powstaje Europejskie Centrum Pomocy Rodzinie

by

W Warszawie powstaje Europejskie Centrum Pomocy Rodzinie – klinika, która ma zajmować się między innymi leczeniem niepłodności. Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja S.O.S Obrony Poczętego Życia.

 

W planowanym Centrum mają się znaleźć również pokoje mieszkalne dla samotnych matek z dziećmi, sale szkoleniowe, pokój porad prawnych dla mieszkańców Centrum, świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci czy stołówka dla ludzi ubogich i bezdomnych.

 

W Warszawie z inicjatywy Fundacji S.O.S Obrony Poczętego Życia działa już od kilku lat Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa, która oferuje pomoc rodzinom w zakresie leczenie niepłodności, planowania rodziny czy przygotowaniu do porodu. Oferuje również pomoc prawną i psychologiczną.

 

Budowa kliniki – jak podkreśla ks. Ryszard Halwa, założyciel Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia – jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia usług pomocowych, tak aby udzielenie kompleksowej pomocy mogło odbywać się w jednym miejscu. „Chcemy, żeby była ona centrum leczenia niepłodności, ale także hospicjum, gdzie będzie mogła przyjść rodzina, która już wie, że dziecko może się urodzić chore. Ta rodzina zostanie tam otoczona pełną opieką” – dodaje.

 

Czytaj więcej: pl.aleteia.org oraz fundacjasos.pl

You may also like

Facebook