„Watykan dla wszystkich”: aplikacja dla niepełnosprawnych

by FUNDACJA JZN
Watykańska Dykasteria ds. Komunikacji oferuje aplikację mobilną dostarczającą osobom z niepełnosprawnością sensoryczną informacji na temat działalności Papieża i życia Kościoła. Jest ona częścią projektu „Bez Wyjątków”, który został zainicjowany na Wielkanoc w tym roku.

Aplikacja „Watykan dla wszystkich” została stworzona przez Dykasterię ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej z myślą o osobach z niepełnosprawnością komunikacyjną i wzrokową. Zapewnia dostęp do informacji o audiencjach generalnych, modlitwie Anioł Pański i innych wydarzeniach papieskich. Za pomocą języka migowego (włoskiego, angielskiego i amerykańskiego) oraz treści, z których mogą korzystać osoby niewidome i niedowidzące, aplikacja umożliwia otrzymywanie bieżących informacji o Papieżu Franciszku, Watykanie i Kościele na całym świecie.

Projekt „Bez Wyjątków” rozpoczął się Orędziem Urbi et Orbi na Wielkanoc 2021 roku. Jego koordynatorką jest s. Veronica Donatello, szefowa Służby Krajowej Konferencji Episkopatu Włoch ds. Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych. Realizacja projektu jest możliwa dzięki współpracy i wsparciu finansowemu Pio Istituto dei Sordi z Mediolanu, Christian Blind Mission International, Freunde von Radio Vatikan (Przyjaciele Radia Watykańskiego) oraz St. Francis Borgia Deaf Center z Chicago.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play i Apple Store.

Marek Krzysztofiak SJ / vaticannews.va

You may also like

Facebook