Watykan w ONZ – „Aborcja odmawia nienarodzonym dzieciom podstawowego prawa – prawa do życia”

/Watykan w ONZ – „Aborcja odmawia nienarodzonym dzieciom podstawowego prawa – prawa do życia”

Watykan w ONZ – „Aborcja odmawia nienarodzonym dzieciom podstawowego prawa – prawa do życia”

Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej, abp Ivan Jurkovic, zabrał w piątek głos na spotkaniu Światowej Organizacji Zdrowia, opowiadając się za prawami nienarodzonych i urodzonych dzieci. Oświadczył, że aborcja sprzeciwia się ochronie praw kobiet i nigdy nie jest bezpieczna dla nienarodzonego dziecka.

 

„W rzeczywistości aborcja pozbawia nienarodzone dziecko jego najbardziej podstawowego prawa – do samego życia” – powiedział Jurkovic, reprezentując Watykan na spotkaniu.

 

Zacytował papieża Franciszka, mówiąc: „Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne. Każde prawo obywatelskie opiera się na uznaniu pierwszego i podstawowego prawa do życia, które nie jest podporządkowane żadnemu warunkowi, czy to ilościowemu, ekonomicznemu, a przede wszystkim ideologicznemu”.

 

71. spotkanie Światowej Organizacji Zdrowia miało na celu omówienie globalnych strategii pomocy kobietom i dzieciom, a także polityki i programów WHO w tym zakresie.

 

Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie podkreślił, że Watykan nie uznaje usług aborcyjnych za jeden z aspektów zdrowia reprodukcyjnego. „Stolica Apostolska nie popiera żadnej formy legislacji, która zapewnia prawne uznanie aborcji, a tym samym stanowczo sprzeciwia się wszelkim działaniom ONZ lub jej wyspecjalizowanych agencji w celu promowania ustawodawstwa krajowego, które pozwala na zabranie życia nienarodzonego dziecka” – powiedział.

 

Źródło: www.lifenews.com oraz www.deon.pl

By | 2018-05-28T11:25:45+02:00 poniedziałek, 28 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook