Webinar „Prawdziwa cena aborcji”

by FUNDACJA JZN
Cierpienie kobiet po aborcji nie jest ani katolickim zabobonem, ani pomysłem fanatyków, lecz prawdziwą raną, która nie chce się zagoić. Doświadczają go kobiety, które dokonały aborcji, ale także ojcowie abortowanych dzieci, ich rodzeństwo, lekarze czy położne.

Aborcja wydaje się na pozór szybkim załatwieniem „problemu”. Kobiety mogą myśleć, że chwilowy dyskomfort fizyczny za nieduże pieniądze (albo nawet za darmo w szpitalu) jest bardzo małą ceną za ucieczkę przed zmarnowaniem życia, kariery, związku. Tym bardziej, że szukając wsparcia i pomocy, mogły od bliskich usłyszeć: „To dobra decyzja, nie będziesz żałować, poczujesz ulgę. A co pomyślą twoi znajomi, rodzice?”. Z kolei niektóre z nich podejmują decyzję w przerażającej ciszy, w strasznej samotności, będąc ofiarami nieodpowiedzialnych mężczyzn, przemocy, molestowania lub presji społecznej. Potem, po aborcji, czasem faktycznie przychodzi ulga – ale tylko na chwilę. Bo jak zapomnieć…?

Cierpienie kobiet po aborcji nie jest ani katolickim zabobonem, ani pomysłem fanatyków, lecz prawdziwą raną, która nie chce się zagoić. Tego cierpienia doświadczają kobiety młodsze i starsze; te, które na aborcję zdecydowały się rok temu oraz te, które żyją z tym doświadczeniem już kilkadziesiąt lat; katoliczki i ateistki; zamożne i biedne; te zmuszone do zabicia dziecka i te, które wybrały tzw. zabieg w swej wolności.

Zapraszamy na webinar pt. „Prawdziwa cena aborcji”, na którym będziemy gościć s. Małgorzatę Słomkę, szarytkę, która od wielu lat pracuje z kobietami po aborcji, prowadząc dla nich rekolekcje „Winnica Racheli”. „Nie jestem specjalistką od problemu aborcji ani psychologiem. Jestem świadkiem” – mówi o sobie s. Małgorzata, która po raz pierwszy z cierpieniem kobiet po aborcji zetknęła się, będąc w 2005 r. na misji w Magadanie, w Rosji. Poznała tam starsze kobiety, które przez wiele lat zmagały się z syndromem poaborcyjnym. Aborcji, czasem wielokrotnych, dokonywano u nich w sowieckich łagrach przymusowo i bez znieczulenia po wcześniejszych gwałtach. To właśnie dla tych kobiet s. Małgorzata po raz pierwszy poprowadziła rekolekcje „Winnica Racheli”. Podczas webinaru siostra opowie o towarzyszeniu kobietom (ale też mężczyznom, lekarzom, pielęgniarkom) i o tym, jak przejść drogę uzdrowienia. 

Webinar odbędzie się 9 lutego 2022 r. o godz. 19.00. Udział w nim jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są na stronie https://pro-life.pl/webinary/ Wszystkie chętne osoby otrzymają bezpłatnie zaświadczenia uczestnictwa. Chęć ich otrzymania będzie można zgłosić podczas spotkania. 

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat skutków psychicznych aborcji zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi materiałami przygotowanymi przez organizatora spotkania. Badania naukowe na ten temat zebrane zostały w publikacji zatytułowanej „Ekologia prokreacji. Vademecum”. Jest ona dostępna do przeczytania na stronie: http://ekologiaprokreacji.pl/ Z kolei biblioteczka pt. „Aborcja – podwójny wyrok” opowiada o dwóch ofiarach aborcji: matce i dziecku. W przystępny sposób wyjaśnia syndrom poaborcyjny i psychiczne skutki aborcji. Przywołuje również inne osoby, które mogą cierpieć po aborcji: ojców dzieci, rodzeństwo, personel medyczny, lekarzy i położne. Biblioteczkę można pobrać ze strony Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. 

Kolejne webinary z cyklu zatytułowanego „Spotkania o życiu” będą się odbywać w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00 do czerwca włącznie. Zapraszamy na nie osoby, którym leży na sercu ochrona ludzkiego życia i które chcą pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć argumenty do dyskusji o początku ludzkiego życia i aborcji. 

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla samotnych mam w nieoczekiwanych ciążach, dla których prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life. 

PSOŻC

You may also like

Facebook